منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۹
شناسه خبر: 278123
گروه :خبر
13941114001071_PhotoA

رئیس جمهور گفت: امیدواریم حرکت‌های بعد از برجام به عنوان برجام ملی یا برجام 2 آغاز شود و همه از این فرصت برای توسعه کشور استفاده و بهره‌برداری کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی دقایقی پیش در مراسم برقی‌سازی قطار مشهد ـ تهران با بیان اینکه ایام انقلاب و دهه فجر را به ملت بزرگمان و به ویژه مردم مشهد تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، گفت: مشهد مقدس یکی از مراکز اصلی حرکت انقلاب در سال‌های 56 و 57 بود.

رئیس جمهور ادامه داد: مشهد مقدس با حضور شخصیت‌های بزرگی همچون حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آیت‌الله واعظ طبسی و شهید هاشمی‌نژاد، محل حرکت‌های انقلابی مردم ایران بوده است.

وی ادامه داد: یکی از شهرهای که بانوان آن نقش زیادی در انقلاب داشتند، مشهد است و این مردم بعد از 37 سال پایبند به آرمان‌های انقلاب و نظام هستند و این راه را ادامه می‌دهند.

روحانی با اشاره به اینکه دهه فجر امسال همزمان با فرجام برجام بود، گفت: امیدواریم حرکت‌های بعد از برجام به عنوان برجام ملی یا برجام 2 آغاز شود و همه از این فرصت برای توسعه کشور استفاده و بهره‌برداری کنیم.

رئیس جمهور در ارتباط با انتخابات پیش‌ رو اظهار کرد: ماه آینده در هفتم اسفند باید با شکلی پرشور به پای صندوق‌های رأی برویم زیرا این حضور برای همه ما مهم و حساس است.

وی تأکید کرد: خبرگان از مهمترین نهادهای حکومتی کشور است و مجلس شورای اسلامی بنای جامعه را تشکیل می‌دهد، چراکه وظیفه قانونگذاری را برعهده دارد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به نقش مهم مجلس شورای اسلامی در تمام عرصه‌های کشور گفت: مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در توسعه اخلاق، مادیت و معنویت در کشور دارد و هرچه نمایندگان مجلس عالم‌تر باشند به نفع کشور و ملت خواهد بود.

روحانی در ادامه با اشاره به طرح‌های افتتاح‌ شده امروز در مشهد ادامه داد: افتتاح‌هایی که امروز داشتیم بیشتر بر مبنای ریلی و از نوع درون شهری و برون شهری بود که این امر نشان می‌دهد یکی از اهداف دولت یازدهم توسعه خطوط ریلی است تا شاهد کاهش آلودگی هوا، حفظ محیط زیست، کاهش مصرف سوخت و ارزانی سفر باشیم.

وی با اشاره به اینکه با برقی کردن قطار مشهد ـ تهران مردم می‌توانند شش ساعته این مسیر را طی کنند، بیان کرد: بحث برقی کردن قطار مشهد ـ تهران از اولویت‌های کاری ما بود و همچنین از دیگر اهداف ما این است که ریل‌ها را به بنادر نزدیک کنیم که این کار را در اینچه‌برون، مرز ترکمنستان انجام دادیم و امیدواریم قطاری از خوزستان به عراق و بصره متصل کنیم و قطعا اگر همت کنیم مشهد را به کربلا متصل خواهیم کرد.

رئیس جمهور اظهار کرد: در حال حاضر پایتخت‌های معنوی و سیاسی ایران از طریق ریلی به یکدیگر وصل می‌شوند که این امر بسیار خوب و مطلوبی در سرعت‌‌دهی حمل و نقل است.

روحانی افزود: بعد از برجام فضا برای ما مناسب‌تر شده و بخش خصوصی و ایرانیان آماده سرمایه‌گذاری هستند و به گفته استاندار خراسان رضوی بیش از دو برابر سال گذشته پروژه برای سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه از شهردار مشهد، استاندار و از همه افرادی که در زمینه خطوط ریلی استان خراسان رضوی کار کردند، تشکر می‌کنم، خاطرنشان کرد: فضای کشور برای حرکت سریع به سمت توسعه که منجر به افزایش اشتغال جوانان نیز می‌شود در حال حرکت است اما برای تحقق این هدف به حرکت جهادگونه، همدلی و همزبانی و حضور همه بخش‌ها نیاز است.

رئیس قوه مجریه با اشاره به سفر خود به اروپا و خرید هواپیما گفت: امیدواریم مردم با هواپیماهای بهتر به سفرهای زیارتی و سیاحتی خود اقدام کنند چون باید کسری‌های سال‌های قبل را جبران کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی