منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
شناسه خبر: 365645
گروه :خبر
namahashtbandi

ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر خوی استکباری و بدعهدی آمریکا اظهار کردند:برجام عهدشکنی آمریکا را اثبات کرد که به نام برجام درصدد نفوذ به کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر خوی استکباری و بدعهدی آمریکا اظهار کردند:برجام عهدشکنی آمریکا را اثبات کرد که به نام برجام درصدد نفوذ به کشور است.

آمریکا عامل تمامی ناامنی‌های جهان است

آیت‌الله نعیم‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه بندرعباس با بیان اینکه شهدا الگویی از ایمان و اراده و ولایت‌مداری هستند،گفت:معرفی شهدا به جامعه تأثیر فراوانی در اصلاح حرکت  جوانان به سوی الگوهای شاخص  لذا دستگاه‌های اجرایی موظف اند در گرامیداشت یاد شهدا تلاش نمایند.

وی با گلایه از عملکرد نامناسب بنیاد شهیداستان در معرفی شهیدان به مردم افزود:شهید دژله نوجوان 15 ساله‌ هرمزگانی که با بستن نارنجک به خود به زیر خودرو نظامی بعثی رفت در سایه کم توجهی مسئولان گمنام مانده و به هم میهنانمان در گوش و کنار کشور معرفی نشده است.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه آمریکا عامل تمامی ناامنی‌های منطقه و جهان است،اظهار کرد: هر ساله 33 هزار نفر در آمریکا بر اثر ناامنی جان را از دست می‌دهند اما حاکمان آمریکا به سراسر دنیا لشکر کشیده‌اند تا امورات کشورها را مدیریت و اصلاح کنند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت وقیحانه آمریکا تداوم چندانی نخواهد داشت،تصریح کرد: دخالت‌های پیدا و پنهان آمریکا در امور مختلف داخلی کشورها، حمایت از تروریست‌ها و غارتگران در سراسر دنیا باعث شده که امنیت بسیاری از کشورها حتی همدستان آمریکا نیز سلب شود.

 

آمریکا در برجام ثابت کرد دروغگو و پیمان شکن است

حجت الاسلام والمسلمین عباس کثیر، امام جمعه بندرچارک ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه نمازگذارن را به تقوای الهی سفارش نمود و با ذکر آیه ای از کتاب آسمانی خدا گفت: کسی که تقوای الهی را پیشه کرد ومتقی شد حتما” به فلاح و رستگاری خواهد رسید و جایگاهش بهشت برینی است که خداوند متعال آن رابه بندگانش وعده داده است

وی درادامه بر اهمیت نمازاول وقت تاکید کرد و حدیثی ازامام صادق علیه السلام بیان کرد: فضیلت نمازاول وقت برنمازقضا همانند فضیلت آخرت بردنیا است..و حدیث دیگری ازپیامبراکرم ص پرداخت که پیامبرص تاکیدبه نمازاول وقت کردندوفرمودندبرای نمازاول وقت مهیا باش درغیر اینصورت شیطان شما را ازخواندن نمازمشغول می دارد.

امام جمعه شهربندرچارک به بدعهدی وعهدشکنی همیشگی آمریکای جنایتکارنسبت به ایران اسلامی اشاره کرد و بیان کرد: عهدشکنی درمورد برجام و مذاکرات لوزان و تمدید بعضی ازتحریم ها علیه کشور یکی دیگر پیمان شکنی آمریکا شیطان صفت نسبت به جمهوری اسلامی ایران بود.

مبارزه با استکبار پشتوانه قرآنی و عقلی دارد

حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی شهرستان با بیان اینکه عزاداری گرفتن برای امام حسین(ع) باید باعث رشد ما شود، اظهار کرد: کربلا فقط اشک و بکا نیست، البته گریه برای سیدالشهداء سعادت می خواهد، بلکه باید با اشک و ماتم برای مظلوم کربلا، متحول شویم.

وی افزود: اگر می خواهید سیرو سلوک انجام دهید و در راه امام حسین(ع) باشید اول باید محرمات را ترک و از گناه و منکرات دوری کنید، و یکی از سفارشات بزرگان ما ترک محرمات و انجام واجبات است.

امام جمعه رودان با بیان اینکه در جامعه امروز ما اگر کسی حرف حق بزند همه دشمنش می شوند، ادامه داد: حتی در برابر دشمنان و کافران هم باید حق را بگوییم، ولو اینکه به ضرر ما باشد، علما و ائمه اطهار برای گفتن حق به شهادت رسیدند، این درحالی است که در جامعه امروز ما کار از حزب و گروه گذشته، باند بازی رواج شده و اگر کسی حرف حق را بزند همه دشمن او می شوند، این راه و رسم جامعه علوی نیست، باید اصلاح شود.

تاج زاد  تصریح کرد: مبارزه با استکبار پشتوانه قرآنی و عقلی دارد، و هر وقت به دشمن خوشحال شدیم ضرر کردیم، نمونه اش در تاریخ داریم، دکتر مصدق به استکبار خوشبین شد چه اوضاع اسف باری برای کشور درست شد، الآن هم با نام برجام، می خواهند هر طوری شده در کشور نفوذ پیدا کنند.

وی اضافه کرد: حرف ما اینه که باید در مقابل استکبار ایستاد، پرونده دشمنی با دشمن باید همیشه باز باشد و نباید به استکبار خوشبین باشیم.

وی با اشاره به 14 آبان روز فرهنگ عمومی، گفت: منشأ و پایه تحولات در جامعه امروز، فرهنگ است، شورای فرهنگ عمومی، مجموعه منظم و پرورش یافته ای از عقاید درست مردم است و فرهنگ عمومی تبیین کننده چگونگی فکر انسان است.

امام جمعه رودان افزود: یک کشور را مورد هجمه قرار می دهند، صدوچند شبکه ماهواره بر ضد عقاید اسلامی ما کار می کنند، می خواهند فرهنگ کشور و مردم ما را خراب کنند. در این شرایط هم مردم و هم مسئولان باید حواسشان به توطئه دشمن باشد.

تاج زاد با بیان اینکه کار فرهنگی، کار یک هفته و یک ماه نیست، خاطرنشان کرد: کار فرهنگی، کار پیچیده، تدریجی و کم جلوه است، و اگر می خواهید اصلاح فرهنگی در جامعه انجام شود باید طولانی مدت باشد، و مسئولان ما باید به قدرت فرهنگی اهمیت بدهند.

مرگ بر آمریکا به معنای مرگ بر سلطه طلبی و زیاده خواهی‌هاست

حجت الاسلام و المسلمین حسن فقیهی فر امام جمعه موقت بندرلنگه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی گفت : این حرکت بزرگ انقلاب دوم نامیده شده است و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم را نمایش می دهد

وی بیان کرد: بعضی ها بر این باور اند، جمله‌ای که می‌گوید هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید، از تعصب و لجاجت است، در حالی که مرگ بر آمریکا به معنای مرگ بر ظلم و ستم و دخالت‌های بی جا و مرگ بر سلطه طلبی و زیاده خواهی‌هاست.

فقیهی عنوان کرد:‌ برخی نیز تصور می‌کنند که آمریکا حلال مشکلات است، اما مگر بعد از برجام مشکلات ما رفع شد، این اشتباه و غلط است و آنچه مشکلات را حل می کند داشتن روحیه و تفکر انقلابی است.

امام جمعه موقت بندرلنگه ادامه داد: آمریکا کارش فریب ، نیرنگ و بد عهدی است چراکه مستکبر به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیست و قضیه برجام بر همگان روشن شد که دولت آمریکا بد عهد است.

 

خوی استکباری و بدعهدی آمریکا تغییر ناپذیر است

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه بر رعایت تقوی الهی با اشاره به اینکه بسترهای فرهنگی که در دوران بنی امیه فراهم شده بود موجب شد تا آرام آرام زمینه بروز و ظهور وقایع عاشورا رقم بخورد گفت: فشارهای روانی، تبلیغات منفی و شکنجه ها و آزار اهل بیت پیامبر در زمان بنی امیه از جمله بسترهای واقعه کربلاست.

وی افزود: آزار و شکنجه، قتل و اذیت پیروان علی (ع) از زمان حکومت امیرالمومنین به صورت مخفیانه آغاز شده بود و از زمان حکومت معاویه به طور آشکار ادامه یافت به گونه ای که معاویه در هر شهر متناسب با شرایط آن برنامه هایی برای قتل و سب امام علی (ع) طراحی کرده بود.

خطیب جمعه کیش اظهار کرد: زمانی که بسترهای فرهنگی برای تمسخر و قتل شیعیان به صورت رسمی و در رسانه ها و منبرهای اسلامی صدر اسلام آماده شده باشد وحکومت به صورت رسمی تروریست به شهرها اعزام کند تا شیعیان علی (ع) را به قتل برساند آنوقت چگونه باید در سال 61 هجری حسین (ع) در کربلا تنها نباشد؟

وی تصریح کرد: ساده اندیشی است فکر کنیم که در تاریخ اسلام واقعه کربلا تکرار نخواهد شد؛ از کجا معلوم رسانه های پرحجم دنیا روزی عرصه را بر طرفداران اسلام ناب محمدی تنگ نکنند.

علیدادی با اشاره به کسانی که در تاریخ صدر اسلام پس از پیامبر از مسیر حق فاصله گرتفه و در واقعه کربلا لغزیده و با فتنه معاویه و یزید هستی خود را از دست دادند افزود: بسترهای فرهنگی که فراهم شد هر اتفاقی ممکن است بیافتد و این سند رسمی تاریخ است.

وی تاکید کرد: آنچه امروز به نام اسلام و با تحریک و فتنه استکبار جهانی به نام جریانات تکفیری در سراسر جهان اسلام به وجود آمده و شیعه و سنی نمی شناسد ادامه همان جریان بنی امیه است که در صدر اسلام اتفاق افتاد و موجب کشتار شیعیان شد.

 

عضویت رژیم آل سعود در شورای حقوق بشر ننگی برای بشریت است

حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: معرفی کردن عربستان و رژیم آل سعود به عنوان عضور شورای حقوق بشر ننگی دوباره بر سازمان های مدعی حقوق بشر در جهان است و  سازمان حقوق بشری که با وجود جنایت های عربستان این رژیم منهوس و جلاد را به عضویت می پذیرد نشان از لابیگری  و دست های پنهان پشت پرده امریکایی ، صهیونیستی است.

وی  با اشاره به انتخابات پیش رو در کشور امریکا افزود:  ترامپ و کلینتون در عمل هر دو یکی هستند و سگ برادر شغال است و هر دو در یک وزن و ردیف هستند و هر کدام از این دو نامزد سر کار بیاید برای کشور ایران فرقی ندارد برای اینکه  ما کشوری مستقل و بر سر اصول و ارزش های اسلامی و انقلابیمان استوار و محکم هستیم.

امام جمعه  موقت شهرستان سیریک بیان کرد:  زیر ساخت اعتقادی یک جامعه فرهنگ است و فرهنگ مثل هواست اگر  این هوا آلوده شود همه شما دچار بیماری می شوید اما اگر این هوا خیلی پاک باشد شما می توانید از آن خوب استفاده و بهرمند شوید.

 

روح حاکم بر پیاده روی اربعین نشأت گرفته از تفکر عاشورایی است

خطیب نمازجمعه پارسیان واژگان و عناوینی همچون حقوق بشر،دموکراسی و ائتلاف مبارزه با تروریسم را برای سرکوب ملتها و ایجاد اختلاف و نا امنی و رشد تروریسم در جهان اسلام دانست و تأکیدکرد:برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی حاضر شدند تا با تشدید اختلافات قومی و مذهبی ، فضا را برای حاکمیت داعش فراهم نمایند.

امام جمعه پارسیان با اشاره به شروع شدن برنامه های اربعین خاطرنشان کرد:روح حاکم بر جریان پیاده روی اربعین باید سه عنصر اساسی که نشأت گرفته از تفکر انقلابی و عاشورایی امام حسین علیه السلام است ، باشد وآن متعبدانه ، مجاهدانه و صبورانه است یعنی ،ایمان ، جهاد و مقاومت.

وی  یادآور شد: در این دوران فتنه گون هیچ ملتی بدون این سه مؤلفه و سه عنصر، نمی تواند حیات عزتمندانه داشته باشد بلکه بدون این ها جز ذلت و خواری و حقارت و پستی در مقابل قدرتهای زورگو راه دیگری پیش روی ملت ها نخواهد بود.

امام جمعه شهرستان با اشاره به روز فرهنگ گفت:انحراف فرهنگی ، پوکی و بی هویتی جامعه و درنهایت پذیرش اسلام امریکایی را دنبال دارد لذا در مکتب امام(ره) آن چه که ملت ها را می سازد فرهنگ صحیح است پس اصلاح باید از فرهنگ شروع شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است