منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
شناسه خبر: 236081
گروه :خبر
image470836

زاکانی اظهار کرد : برجام سندی پر التهاب است که نیازمند رصد لحظه به لحظه همراه با بدبینی به دشمن می باشد در غیر این صورت زمینه آسیب پذیری کشور افزایش می یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام درخصوص سیاست های خارجی دولت یازدهم در اعتماد به غرب و در پیش گرفتن دیپلماسی لبخند اظهار کرد:برخی از اعضای دولت گمان می کنند که بدون رضایت و شرایط تعیین شده آمریکا نمی توان مسیر پیشرفت راطی کرد و یا با مذاکره با این کشور هزینه پیشرفت کمتر خواهد بود که این برآورد بسیار اشتباه است.

وی افزود: تجارب رفتارهای گذشته آمریکا نشان می دهد که ایالت متحده آمریکا به وعده های خود عمل نخواهد کرد و تنها سعی دارد که اهداف خود را تحمیل کند.آمریکا با تمام کشورها رفتار ظالمانه ای داشته اما از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران را معارض اهداف خود می داند باشدت بیشتری عمل می کند به همین جهت دلیلی برای خوشبینی به آمریکا وجود ندارد.

زاکانی با اشاره به الزامات نه گانه رهبری در خصوص برجام تصریح کرد:با مذاکره با آمریکا و عدم رعایت شرایط نه گانه رهبری نه تنها منافع ملی تامین نمی شود بلکه امنیت ملی نیز به خطر می افتد ،دولت و مسئولان باید به بیانات رهبری که فصل الخطاب است توجه کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود:اگر هیئت مذاکره کننده شرایط تعیین شده از سوی رهبر را دارا باشند مسلما به خطرات پیرامون برجام واقف هستند زیرا برجام سندی پر التهاب است که نیازمند رصد لحظه به لحظه همراه با بدبینی به دشمن می باشد در غیر این صورت زمینه آسیب پذیری کشور افزایش می یابد.

رییس کمیسیون ویژه بررسی برجام درخصوص هدف دشمن برای نفوذ در جمهوری اسلامی ایران بیان کرد:دولت باید هشدار نفوذ آمریکا در ایران را جدی بگیرد و شرایط اصلاح تحلیلی در کابینه را فراهم و از اعتماد به دشمن پرهیز کند.رییس جمهور آمریکا در پاسخ به منتقدانش گفت که آمریکا با دشمن خود وارد مذاکره شده و تلقی خود را بصورت چارچوب مدون در برجام گنجانده است.

وی گفت:مسئولان ایران باید در مذاکرات راه نفوذ و اعتماد بی جا به دشمن اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران را گرفته و مجلس شورای اسلامی و دولت اهتمام خود را درعدم نفوذ دشمن بکار بندند.

زاکانی در بخش دیگری از صحبتهای خود به مذاکرات وین و تلاش کشورهای غربی برای کمک به تروریست اشاره کرد و عنوان کرد: کشورهای غربی به تصور خود در تلاش هستند تا ازمهلکه ای که برای جهان اسلام ایجاد کرده و اکنون گریبان گیر خودشان شده به کمک ظرفیت های ایران رهایی یابند زیرا می دانند که بدون ایران مشکل تروریست در منطقه حل نخواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود:هدف ایران رفع مشکلات غرب و آمریکا نیست بلکه رفع مشکلات و محدودیت های جهان اسلام می باشد که توسط آمریکا ایجاد شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است