منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱
شناسه خبر: 328918
گروه :خبر
13940826000395_PhotoA

اینکه «ایران برجام را نقض نمی‌کند» گواهی است بر اینکه ما پای قراردادی که بسته‌ایم ـ هر چند مطلوب کامل‌مان نباشد ـ می‌ایستیم، اما اگر طرف مقابل نخواهد پای عهد خود بایستد، چرا باید فرصت یابد که به تماشای نتایج خوشایند عهدشکنی خود در منطقه خلیج فارس بنشیند؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس روزنامه «جوان» در یادداشتی نوشت:

هر دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا هر از گاه در سخنرانی‌های انتخاباتی تهدید می‌کنند که اگر رئیس جمهور شوند برجام را پاره می‌کنند، اما دیشب از صدایی محکم، صریح و رسا شنیدند که اگر شما برجام را پاره کردید، ما آن را آتش می‌زنیم!

رهبر معظم انقلاب دیشب به تهدیدات امریکایی‌ها پاسخی قابل تأمل دادند. ایشان تأکید کردند که «ما برجام را نقض نمی‌کنیم، اما اگر طرف مقابل نقض کند ـ‌که الان نامزدهای ریاست جمهوری امریکا دارند تهدید می‌کنند که برجام را پاره می‌کنیم ـ اگر آنها برجام را پاره کردند، ما آن را آتش می‌زنیم.»

آتش زدن برجام آنگونه که بار معنایی واژه‌‌ها حکم می‌کند، موضعی کاملاً تهاجمی در مقابل پاره‌کردن برجام امریکایی‌هاست. «باز گرداندن چرخه هسته‌ای به قبل از برجام و افزون بر آن» و آتش زدن قراردادهای صوری امریکایی‌ها با همپیمانان خودشان در جنوب خلیج فارس برای داشتن پایگاه و رفت و ‌آمد آسان در این منطقه و تسلط کامل ایران بر تنگه هرمز برای احقاق حقوق ملت که با حضور و پیوند امریکا و اعراب به خطر و خسارت افتاده است، فقط می‌تواند آغازی بر آتش زدن برجام باشد.

اینکه «ایران برجام را نقض نمی‌کند» گواهی است بر اینکه ما پای قراردادی که بسته‌ایم ـ هر چند مطلوب کامل‌مان نباشد ـ می‌ایستیم، اما اگر طرف مقابل نخواهد پای عهد خود بایستد، چرا باید فرصت یابد که به تماشای نتایج خوشایند عهدشکنی خود در منطقه خلیج فارس بنشیند؟!

اگر قرار است که امریکا با پاره کردن برجام به همه تحریم‌ها و تحدید و تهدیدهای خود ادامه دهد، چرا ایران باید به تماشای این معرکه‌گیری غرب که چشم به هلاکت ایران دوخته‌ است بنشیند و چرا اسرائیل پس از پاره کردن برجام بتواند روی خوش ببیند. قطعاً بخشی از غوغای ما در آتش زدن برجام گریبان صهیونیست‌ها را خواهد گرفت و معلوم نیست تا به کجا این آتش ادامه خواهد یافت.

واضح است که عمل ایران در مقابل امریکا، همانند آینه عین به عین نیست که هر چه کردند، عین آن را ببیند بلکه جمهوری اسلامی ایران برای عمل و رفتار خود، هویت و شخصیتی مستقل قائل است که برخاسته از تجلیات آرمانخواهانه و ایدئولوژیک اوست و بنابراین چه بسا جمهوری اسلامی با تکیه بر پشتوانه افکار بیدار و روحیه مقاومت‌جویانه ملت خود که آزمون‌های بزرگی در تاریخ پشت سر گذاشته‌اند و با توکل به وعده‌های الهی برای نصرت مؤمنان، در برابر هر صدای مخالفی که از غرب در قضیه برجام بشنود، مانند کوه عمل کند که اگر چه ممکن است پاسخ با اندکی تأخیر داده شود اما هیبت و شکوه پاسخ شباهتی با صدای اولیه نخواهد داشت.

تکیه بر توهم «امکان کنار آمدن با امریکا» خطای بزرگ است و این هوشیاری اکنون در عموم مردم ایجاد شده است و دولتمردان نیز ـ به‌جز اندکی ـ بر کاغذی بودن برجام و عهدشکنی امریکا مقر شده‌اند. اکنون باید به امریکایی‌ها فهماند که پاره کردن برجام و عمل نکردن به آن، آنان را در وسط آتش مهیبی قرار می‌دهد که از شعله آتش قرارداد برجام شعله‌ور شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است