منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۵
شناسه خبر: 207993
گروه :خبر
13920129000184_PhotoA

اللهیار ملکشاهی با تأکید بر اینکه «برجام» باید پس از تصویب در مجلس اجرایی شود، گفت:‌توافق هسته‌ای یک موضوع ملی و مربوط به کل نظام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اللّهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافق نهایی هسته‌ای و لزوم تصویب این توافق در مجلس، اظهار داشت: توافق نهایی هسته‌ای «برجام» یک موضوع ملی و مربوط به کل نظام است و اینگونه نیست که فقط از طرف دولت امضا شده باشد، قطعاً هم رئیس مجلس و هم رؤسای قوا و سایر مقامات نظام و اعضای شواریعالی امنیت ملی در جریان متن و جزئیات برجام هستند.

وی افزود: طبق قانون همه قراردادها و توافقنامه‌های بین‌المللی که تعهدآور باشند،‌ قطعاً نیازمند مصوبه مجلس هستند، مجلس قبلاً یک مصوبه راجع به طرح الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای داشت که در آنجا اشاره شده بود با نظر شورایعالی امنیت ملی، ممکن است برخی از آن مصوبه این چنین برداشت کنند که اگر تأیید شواریعالی امنیت را داشته باشد،‌ نیازمند تصویب مجلس نیست، در حالی که این طور نیست.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه تصریح کرد: در زمینه توافق هسته‌ای شاید برداشت‌های مختلفی از نظر حقوقی وجود داشته باشد، از منظر قانون اساسی همه توافقنامه‌ها و موافقتنامه‌های بین‌المللی که تعهدآور باشند، نیازمند مصوبه مجلس هستند، همانطور که کنگره آمریکا نیز مدعی است توافق هسته‌ای با ایران باید به تصویب کنگره برسد.

ملکشاهی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی در حال فراهم کردن مقدمات تصویب «برجام» است و در همین راستا مقرر شده کمیسیون ویژه‌ای برای بررسی برجام تشکیل شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان