منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۱
شناسه خبر: 207552
گروه :خبر
13921015000180_PhotoA

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: برجام مانند تمام توافقنامه‌های قبلی و کم‌اهمیت‌تر باید برای تصویب به‌صورت لایحه قانونی به مجلس تحویل داده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: دولت خودش بهتر از مجلس می‌داند که توافقنامه برجام مانند تمام توافقنامه‌های قبلی و کم‌اهمیت‌تر باید برای تصویب به‌صورت لایحه قانونی به مجلس تحویل شود؛ این چیز پنهانی نیست بلکه صراحت اصول 77 و 125 قانون اساسی به آن اشاره دارد.

وی اکراه دولت از ارائه این توافقنامه به مجلس را تبعات اطلاع‌رسانی درباره ابعاد آن برای مردم خواند و افزود: متاسفانه رییس محترم مجلس در این موضوع بیشتر گرایش به سمت دولت دارد و حاضر نیست این اقدام قانونی را از رئیس جمهور مطالبه کند و حتی حاضر نیست پاسخ ادعاهای غیر قانونی و توهین آمیز را بدهد.
رسایی در ادامه گفت: دولت محترم چون می‌داند بسیاری از بندهای این توافقنامه برخلاف اصول قانون اساسی است و خطوط قرمز صریح رهبری و حقوق ملت در آن رعایت نشده، ترجیح می‌دهد توافقنامه برجام پشت درهای بسته و به شکل محرمانه بررسی شود تا پشت تریبون‌های باز مجلس تمام ابعاد نیمه پنهان و پنهان آن با چکش‌کاری نمایندگان آشکار ‌شود.
وی تصریح کرد: علاوه بر این رسیدگی در مجلس نیاز به تصویب شورای نگهبان هم دارد این نکته مضاعفی برای بی رغبتی دولت در رسیدگی برجام در صحن علنی مجلس دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان اگر نتوانند از حق قانونی خود استفاده کنند در حقیقت پذیرفته‌اند که مجلس در رأس امور نیست.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان