منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
شناسه خبر: 209032
گروه :خبر
13921113000580_PhotoA

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه برجام عبور از موضع مقام معظم رهبری است، گفت: امروز به مجردی که کسی از سر دلسوزی می‌آید و نقد دارد، به تندروی، جناح‌گرایی و انواع نسبت‌ها متهمش می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: سخن ما در خطبه اول درباره تفسیر سوره انسان است، لذا اینکه قرآن می‌فرماید هستی و وجود بوده اما انسان نبوده است مشخص است که به عنوان ابوالبشر در احاطه موجودات هستی قرار دارد.

خطیب جمعه مشهد افزود: همه چیز انسان با اندیشه و فکرش درآمیخته است و به هر کجا که برسد از بیرون عالم هستی خبر ندارد لذا کانت می‌گوید واقعیت مجهول است همچنین نیوتون می‌گوید تمام دانستنی‌های انسان به اندازه یک قاشق چایی خوری در برابر دریای بشر است.

وی بیان کرد: خداوند الگویی که در انسان زیستی می‌خواهد به ما نشان بدهد این انسانی است که خبر از همه جوارح و هستی دارد و مصداقش وجود حضرت علی (ع) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: روز سه‌شنبه هفته آینده سالروز شهادت امام صادق (ع) است و طبق معمول همه ساله مراسم در ساعت 8:30 صبح در میدان شهدای مشهد برقرار است و برادران و خواهران به منظور عرض تسلیت به سمت حرم مطهر امام رضا (ع) حرکت می‌کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بازخوانی وقایع انقلاب مشروطه و تفاوت‌های آن با انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دو روز گذشته سالروز انقلاب مشروطیت و صدور فرمان آن بود، انقلاب مشروطیت در ابتدای انقلاب ارزشی و دینی برای نجات مسلمان مظلوم از چنگال استکبار خون آشام سلاطین قاجار انجام شد اما متاسفانه شکست خورد و از دل آن حکومت ظالمانه سیاه رضا خان و پهلوی صادر شد، به خاطر اینکه انقلاب مشروطیت با انقلاب مقدس اسلامی ما تفاوت داشت و ضد استبداد بود اما انقلاب اسلامی ما ضد استبداد و ضد استبداد بیگانه بود.

وی تصریح کرد: بعضی رجال برجسته انقلابی که جزء بنیانگذاران انقلاب مشروطه بودند در عرصه، ظاهر می‌شدند و اعتراض و نقد در حضور مردم انجام می‌شد و مورد توجه قرار نمی‌گرفت همچنین شیخ فضل‌الله نوری از همان اول در برابر این انحراف‌های انقلاب ایستاده بود.

خطیب جمعه مشهد بیان کرد: وقتی مجلس شورای ملی ایجاد شد مرحوم شیخ فضل‌الله نوری اعتراض کرد که چرا دست از اسلام بر می‌دارید، این مجلس باید شورای اسلامی باشد و این مساله هم‌اکنون نیز در کشور مشاهده می‌شود و به مجردی که کسی از سر دلسوزی می‌آید و نقد دارد به تندرو و جناح‌گرایی و انواع نسبت‌ها متهمش می‌کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه در راس نظام مشروطه رهبری دینی قرار نگرفت، عنوان کرد: 37 سال از عمر این انقلاب اسلامی گذشته است همچنین 12 سال امام راحل و 25 سال تا به امروز مقام معظم رهبری در برابر همه هجمه‌های دشمن ایستادگی کردند و هم مردم با بصیرت ما وفاداری خود را در کنار این ستون انقلاب حفظ کرده‌اند.

وی ادامه داد: لذا این مسائلی که در نتیجه مذاکرات در توافق وین پیش آمد مقام معظم رهبری از همان اول مسئله را پیگیری می‌کردند و خطوط قرمز را مشخص کرده بودند که مسیر انحراف انقلاب را می‌بست.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: ما نماز می‌خوانیم و در این نظام با کسی درگیر نیستیم همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده بودند به دولت اعتماد داریم و دولت دولتی است که مردم به آن رای داده‌‌اند در این راستا معنا ندارد بخواهیم این دولت را تخریب کنیم و همه رنج‌های آنها را نادیده بگیریم.

امام جمعه مشهد با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: یک نقطه برنده این توافق آن بود که مقام معظم رهبری فرمودند ممالک و کشورهایی که در سال 82 سه عدد سانتریفیوژ را تحمل نمی‌کردند و می‌خواستند که پیچ و مهره تاسیسات هسته‌ای ما را در بیاورند امروز به جایی رسید که 6 هزار سانتریفیوژ را پذیرفتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: این خطوط قرمز درست آن خلاء‌هایی است که از جانب آن انقلاب منحرف و صدمه می‌بینید لذا این برجام با قطعنامه شورای امنیت عبور و تجاوز از خط,x قرمز  است.

وی ادامه داد: چند روز گذشته در جلسه قرآن و عترت مشهد، خطوط قرمز را با پاراگراف‌های برجام بررسی کردیم با این نگرش عزیزان ما در مجلس باید به این موضوع پی ببرند که این برجام تجاوز از خطوط قرمز است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه نمایندگان مجلس اگر می‌خواهند برجام را تصویب کنند به فکر آخرت خود باشند، گفت: اگر مصلحت را می‌خواهند در نظر بگیرند خودشان می‌دانند و مسیر قانونی که در حال طی شدن است.

وی با اشاره به اینکه باید در نظر گرفت معماری الهام‌گونه انقلاب اسلامی از پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) است که توسط معمار انقلاب امام راحل شکل گرفت، گفت: امام راحل فرمودند خطر آمریکا به حدی است که اگر کوچکترین غفلتی کنید نابود خواهید شد و در شرایط امروز خطر آمریکا وجود دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است