منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
شناسه خبر: 312823
گروه :خبر
13940925001057_PhotoA

پایگاه المانیتور روز جمعه اقدامات تحریک‌آمیز و خصمانه آمریکا علیه ایران بعد از امضای برجام را عاملی دانست که به رشد احساسات ضدآمریکایی در میان مردم ایران منجر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پایگاه خبری – تحلیلی المانیتور، با اشاره به برخی از اقدامات آمریکا بعد از امضای توافق هسته‌ای با ایران، نوشته احساس ضد آمریکایی در این کشور بعد از امضای برجام افزایش یافته است.

یک مقام ایرانی، به شرط عدم افشای نام، با توجه به گذشت حدود 9 ماه از امضای توافق هسته‌ای به المانیتور گفت: «9 ماه برای وضع حمل یک زن باردار کافی است، اما این 9 ماه برای اینکه توافق هسته‌ای چیزی به ما بدهد، کافی نبوده است.»

وی افزود: «آمریکا از ایران همه چیز می‌خواهد، اما آنها آماده نیستند که چیزی بدهند. این فقط به رشد احساسات ضد آمریکایی کمک می‌کند، نه فقط در بین اصولگرایان و اردوگاه آنها، بلکه در میان کسانی که خواستار عادی‌سازی (روابط با غرب) شدند.»

مقام ایرانی مورد استناد المانیتور، به طور مشخص به حکم دیوان عالی آمریکا برای مصادره حدود 2 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران پرداخته و از آن انتقاد کرده است.

المانیتور علاوه بر این، وضع قانون ویزا که خواستار محدودیت در تردد به آمریکا بعد از سفر به ایران برای اتباع برخی کشورها بود را یکی دیگر از اقدامات تحریک‌آمیز واشنگتن دانسته که رشد احساسات ضد آمریکایی را در پی داشته است.

مقام ایرانی می‌گوید: «اگر آمریکا به این توافق پایبند نباشد و همچنان ایرانی‌ها را از حقوقشان محروم کند، اوضاع از کنترل خارج می‌شود. ایران ضمن پایبندی به خط قرمزهای رهبر عالیقدرش، تعهدات خودش را انجام داده است، اما ما هنوز چیری در عوض آن ندیده‌ایم.»

وی افزود: «اگر این سیاست ادامه پیدا کند، جای تعجبی ندارد که یک روز این توافق شکست می‌خورد و بعد – با توجه به دشوار شدن اعتمادسازی – رسیدن به چنین توافقی ظرف یک دهه تا دو دهه از الان، کار دشواری خواهد بود.»

مقام ایرانی اضافه کرد: «تنها چیزی که ما از آنچه در حال حاضر اتفاق می‌افتد می‌فهمیم این است که آنها می‌خواهند قدرت ما را بگیرند، نه برای اینکه صلح ایجاد کنند، بلکه برای اینکه علیه ما هنگامی که بی‌دفاع هستیم، جنگ آغاز کنند. این اتفاق، به هر بهایی که باشد، رخ نخواهد داد.»

اشاره این مقام ایرانی، لفاظی‌ها و فشارهای کشورهای غربی در ماه‌های اخیر بر سر برنامه موشکی است.

المانیتور می‌نویسد که تمامی این اقدامات آمریکا، اتفاقات زیان‌باری بر روی ایرانی‌ها دارد، چرا که خاطرات بین دهه‌های 1940 تا 1950، به ویژه بعد از کودتا علیه دولت مصدق را برای آنها زنده می‌کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است