منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
شناسه خبر: 314254
گروه :خبر
727971

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه برجام آمریکایی‌ها را جری و پرو کرد، گفت: شاکله تحریم‌ها به گفته مقامات آمریکایی حفظ شده است تا سرمایه گذار خارجی بترسد و این موضوع هم به کوتاهی ما در برابر آمریکایی‌ها برمی گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ عبدالمجید شیخی با اشاره به حربه آمریکا در پسابرجام با ایران هراسی و نا امن جلوه‌دادن کشور برای سرمایه‌گذاران خارجی اظهار کرد: آمریکایی‌ها در برجام عملا تحریم‌ها را حفظ کرده اند.

وی با بیان اینکه دشمن کار خود را زیرآبی انجام داده است، گفت: ولی مقامات ما آمده‌اند و به مردم تبریک گفته‌اند و قضیه را به نفع خودشان بریده‌اند و یک نوع دزدی است که یکی از نمونه‌های آن برداشت اموال ایران  است که باید غارت نام گذاشت.

کارشناس مسائل اقتصادی با تاکید براینکه  آمریکا دست از دشمنی با ایران بر نمی‌دارد، اضافه کرد: دشمن با ایران هراسی که به راه انداخته است نمی خواهد جریانی با نام جمهوری اسلامی ایران در منطقه باشد.

شیخی  با اشاره به اینکه آمریکا نمی خواهند اسلامی وجود داشته باشد، ابراز کرد: مسئولان ما در این چند ساله مردم را سرکار گذاشتند و رفتند به آبروی ایران چوب حراج زدند. تنها آبروریزی و عقب نشینی و التماس از دشمن را بدست آورده و عملا چیزی بدست نیاوردند.

وی با بیان اینکه مسئولان در گل گیر کرده اند و نمی‌دانند چه جوابی به مردم بدهند، گفت: وقتی به گذشته نگاه می‌کنند همه چی پاک شده و یا وعده اینده را می دهند که هنوز اتفاق نیفتاده و خود به خود از زیر بار مسولیت شانه خالی می کنند.

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به این نکته که دشمن تنها در حوزه هسته‌ای متمرکز نشده و به روابط حوزه‌های اقتصادی مانند امور و روابط بانکی ایران با دنیا نیز وارد شده است، ابراز کرد: هرچقدر برابر دشمن کوتاه بیاییم انها جری‌تر می شوند.

شیخی در پاسخ به اشاره به اینکه شاکله تحریم‌ها به گفته مقامات آمریکایی حفظ شده است تا سرمایه گذار خارجی بترسد، اضافه کرد: این موضوع هم به کوتاهی ما در برابر امریکایی‌ها برمی گردد و در این جریان هم ایران هراسی را به راه انداخته‌اند.

کارشناس مسایل اقتصادی با تاکید براینکه برجام آمریکایی‌ها را جریح و پرو کرد، افزود: برجام نوعی سازش و اظهار علنی ضعف نظام جمهوری اسلامی بود وقتی رییس جمهور یک کشور با کمال شرمندگی می گوید آب ما هم در گرو تحریم است دشمن تا اخر آن را هم خوانده است.

عراقچی از موضع توجیه اظهارات سخنگوی کاخ سفید حرف می زند

وی ادامه داد: در مذاکرات هسته‌ای آلماتی تمام شرایط ما را پذیرفته بودند و وقتی دولت سازشکار جدید روی کار امد تمام شروط ما زیر سؤال رفت و معاون امور خارجه ما از موضع توجیه اظهارات سخنگوی کاخ سفید حرف می‌زند.

شیخی با بیان اینکه تناقضی وجود دارد که خیلی خطرناک است و می گویند تحریم‌های آمریکا در چارچوب برجام نیست و خارج از برجام است، خاطرنشان کرد: آنها در برجام از خطوط قرمز جمهوری اسلامی عبور کرده و این خطوط را پایمال کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند