منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۲۱
شناسه خبر: 328790
گروه :خبر
آیت الله حائری- رفتارنیوز- هرمزگان

استاد اخلاق حوزه اظهار کرد:بیچارگی همین است که متاسفانه غرب و امثالهم به این هوای تنفس دسترسی ندارند و به خاطر همین دنیا را به آشوب می کشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حضرت آیت الله محمد صادق حائری شیرازی استاد اخلاق حوزه علمیه در موضوع تربیت در گفتگو با خبرنگار رفتارنیوز، گفت: تمام کشورها در پریشانی بسر می برند در بسترهای حیات انسانی اگر کسی بخواهد زنده باشد ۵ پیش شرط لازم است غرب هیچ کدام از پیش شرط ها را ندارد؛ معتقدیم تمدن بدون تدین توحشی است منظم و این را بایستی کشورها بدانند.

 

وی درادامه به سخنی از امام خمینی(ره) پرداخت که فرموده اند: بیچارگی دشمنان اسلام در این است که اسلام را نشناخته اند، انسان را هم نشناخته اند.

 

حائری بیان کرد: پنج پیش شرط را به امنیت، عدالت، آزادی، کرامت انسانی و محبت تقسیم کردن و تاکید کردن اگر انسان بخواهد غلبه بر نقش داشته باشد بایستی به این پنج پدیده حیات را داشته باشد، در چنین فضایی می تواند انسانیت رشد کند، انسان با جانور فرق می کند این ۵ شرط هوای تنفس انسانند.

 

استاد اخلاق حوزه بیان کرد: بیچارگی همین است که متاسفانه غرب و امثالهم به این هوای تنفس دسترسی ندارند و به خاطر همین دنیا را به آشوب می کشند، به خیال خویش به دنبال امنیت هستند لیکن به کجا رسیده اند؟

 

برای امنیت بشر چقدر هزینه می کنند در روز به کجا رسیده اند؟، متاسفانه باید گفت برای امنیت غربی ها چیزی به جزء سلاح های زیادی ندارند، ژاپن، روسیه، چین و … بازدارنده نداشتن و الآن عبرت گرفته اند و در حال حاضر امنیتی که دارند به خاطر سلاح های بازدارنده است، دشمنان ما تعامل و وحشت را اسمش گذاشته اند امنیت آرامشی نیست بیچارگی است.

 

حائری در بخش دیگری از صحبت های خود به نسخه تفکر و گفتمان اسلام اشاره نمود و تاکید کرد: اسلام در عالم اول چیزی که می آورد خود بازداری، بازداری از تجاوز به خود و بازداری از تجاوز به غیر است و این درمان بیچارگی بشر است و وقتی انسان خودش را باز بدارد، دیگران را از تجاوز به خود نهی و آنان را از تجاوز به مظلومان باز می دارد یعنی تمدن این است و دیدن این سه نگاه با هم درست است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است