منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸
شناسه خبر: 181015
گروه :خبر

130 تشکل‌ دانشجویی با صدور نامه‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستند درخصوص روشن کردن دلایل عدم انتشار گزاره برگ ایرانی از مذاکرات هسته‌ای به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کنند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، 130 تشکل‌ دانشجویی با صدور نامه‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستند درخصوص روشن کردن دلایل عدم انتشار گزاره برگ ایرانی از مذاکرات هسته‌ای به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کنید.

این تشکل‌های دانشجویی در ابتدای نامه خود با اشاره به تجربه‌های گوناگون انقلاب اسلامی در 30 و چند سال گذشته عنوان کردند: آن اتفاق بزرگی که در بین همه این تجربه‌ها توشه راه انقلاب اسلامی است، ارتقای ظرفیت فکری جامعه و آگاهی مردم است. بر همه لازم است با دوری از هیاهوهای سیاسی و جناحی، بستری برای ارتقای فهم تاریخی مردم فراهم کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: پیگیری و مواجهه با مذاکرات هسته‌ای در دو سال اخیر نیز باید در همین چارچوب مورد تحلیل قرار گیرد و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند «از مذاکراتی هم که امروز در جریان است، ما ضرری نخواهیم کرد. البتّه بنده همچنان که گفتم خوشبین نیستم؛ من فکر نمی‌کنم [از] این مذاکرات آن نتیجه‌ای را که ملّت ایران انتظار دارد، به‌دست بیاید، لکن تجربه‌ای است و پشتوانه‌ تجربی ملّت ایران را افزایش خواهد داد و تقویت خواهد کرد؛ ایرادی ندارد امّا لازم است ملّت بیدار باشد 12/8/1392»

130 تشکل دانشجویی کشور در ادامه بیانیه خود با بیان اینکه پیگیری چنین هدفی در فضای ابهام آمیز و کلی گویی و از میان گفتارهای چند پهلو نه تنها ممکن نبوده بلکه باعث اختلال در فرآیند خودآگاهی تاریخی مردم و سلب اعتماد عمومی می شود، اعلام کردند: حال که عده‌ای می کوشند تا با غلبه احساسات بر عقلانیت، مانع از طرح واقعیات و جزئیات مذاکرات شوند، مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم جایگاهی تاریخی در مهیا کردن لوازم فهم عمومی جامعه دارند. از بدیهی ترین لوازم این امر مواجهه صادقانه با مردم و اطلاع رسانی و آگاه سازی آن‌ها از جزئیات مذاکرات است.

این تشکل‌های دانشجویی با اشاره به جزئیات مذاکرات لوزان و انتشار آن توسط آمریکا، اعلام کرد: اگرچه ما به مسئولین کشور اعتماد کامل داریم اما متأسفانه وزارت امور خارجه به جای آن که با انتشار سند رسمی، جزئیات توافق را به مردم اطلاع دهد و باعث رفع ابهام و نگرانی آنها و همچنین مشخص شدن خلاف گویی‌های آمریکا به صورت جزئی و دقیق شود با بهانه‌های نامشخص از این موضوع استنکاف کرده است و این مورد پس از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر انتشار گزاره برگ توافق صورت گرفته هیچ محلی از اعراب ندارد.

« البتّه من به خود مسئولین هم این را گفته‌ام همین چند روز؛ مسئولین باید بیایند مردم را و بخصوص نخبگان را از جزئیّات و واقعیّات مطّلع کنند؛ ما چیز محرمانه نداریم، چیز مخفی نداریم. این مصداق همدلی با مردم است. 20/1/94»

در پایان این نامه آمده است: لذا ما به عنوان نمایندگان دانشجویان سراسر کشور از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم در صورت ادامه چنین روندی، حسب وظیفه شرعی و قانونی خود مبنی بر پافشاری بر حفظ حقوق ملت و تحقق منویات مقام معظم رهبری، طرح سوال از ریاست محترم جمهور جهت روشن شدن دلایل عدم انتشار گزاره برگ وزارت امور خارجه را در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دهند.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است