منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
شناسه خبر: 212999
گروه :خبر
IMG-20140212-WA0037

مسئول خانه مطبوعات سیریک در همایش روز خبرنگار دراین شهرستان گفت : آنچه از روز خبرنگار می توان به عنوان نقطه مشترک همه خبرنگاران نام برد، بیان خواسته ها و نیازهای قشر پرتلاش رسانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر ، مهرداداحمدی ، فعال رسانه ای شهرستان سیریک  اظهارکرد : در این روز از مسئول تا خبرنگار همه از مشکلات و سختی های این عرصه سخن می گویند اما این روزها هم هر ساله می گذرد و آن چه می می ماند بار مشکلات بر دوش خبرنگاران است.

مشاوررسانه ای شورای عالی کشور تصریح نمود : خبرنگارانی که طی یکسال، تیتر های بسیاری از رویدادهای مختلف پیرامون جامعه می نگارند در این روز خود تیتر رسانه ها می شوند و همه برای آنها دایه مهربانتر از مادر می شوند.

احمدی خاطر نشان کرد : ولی آن چیز که هر سال در این چنین روزی تکرار می شود، وعده هایی است که برخی از مسئولان برای جلب رضایت خبرنگاران می دهند که بسیاری از آنها نیز طی سال های گذشته بی اثر بوده یا گاهی به تعداد محدود برای برخی خبرنگاران فوایدی در بر داشته است.

وی خطاب به دکتر درویش نژاد مدیر کل محترم فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان گفت : خبرنگاران که همیشه صدای رسای افکار عمومی بوده اند ودر وظیفه خطیر خود هیچ گاه کوتاهی نکرده اند از بیمه محروم هستند ومی توان بیمه را مهمترین دغدغه اصحاب رسانه دانست .

احمدی با تاکید برهمدلی مسئولین واصحاب رسانه ادامه داد : اهمیت تعامل مدیران با خبرنگاران ، گسترش فرهنگ پاسخگویی مدیران به خبرنگاران باهدف انعکاس بهتر مسایل ومشکلات وخدمات انجام شده توسط دولت محترم ضروری است وخبرنگاران به اصول خبری و حرفه خود آشنا هستند، امیدواریم مسئولان نیز در راستای پاسخگویی به سوالات خبرنگاران در مورد مسائل شهرستان اقدام کرده و به این اصول اخلاقی پایبند باشند.

نماینده خانه مطبوعات درسیریک تصریح نمود : خبرنگاران با حضور به موقع خود و پوشش اخبار بعنوان رزمندگان خط مقدم رسانه عمل می کنند؛ اما در عمل زحمات آن ها نادیده گرفته می شودلذا از مسئولین محترم شهرستان سیریک خواهشمندیم توجه ویژه به این قشر زحمت کش شود.

نماینده خبرنگاران سیریک در همایش روز خبرنگار ادامه داد : خبرنگارانی که سالهاست سابقه فعالیت دارند هنوز در سایت سمان تایید نشده اندوبرای صدورکارت هایشان قوانین وضوابط خاصی حکم فرماست از مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد استان خواستاریم که این مهم را حتما رسیدگی کنند زیراکثر اصحاب رسانه فاقد کارت خبرنگاری هستند .

فعال رسانه ای سیریک خاطر نشان کرد : اصل آزادی مطبوعات و حدود و قیود آن در اصل ۲۴ قانون اساسی انعکاس یافته است به همین دلیل تحلیل مفاهیم بکار رفته در این اصل و تبیین دلالت های آن به منظور تعیین مبانی سیاست فرهنگی جمهوری اسلامی در حوزه مطبوعات، ضروری است

مهرداداحمدی در گوشه ای دیگر از صحبت های خود گفت : امروز لازم است با هماهنگی، یکپارچگی و وحدت توطئه‌ها و هجمه‌های دشمنان را خنثی کنیم، مسئولان نماینده دولت و خبرنگاران به عنوان نماینده مردم و افکار عمومی باید در شکل دهی و ساماندهی کشور برای رسیدن به اوج قله عزت با هم همکاری کنند.
وی با چاره اندیشی وتاکید برحل مسایل ومشکلات خبرنگاران تصریح نمود : مشکلات خبرنگاران در خانه مطبوعات و انجمن صنفی حل نمی‎شودزیرخانه مطبوعات منابع مالی برای رفع این مشکلات راندارد،بلکه دولت باید در این راستا ورود کند و برای مشکلات این قشر راه‌کار بدهد

وی ادامه داد : با یک برنامه‎ریزی مناسب می‎توان جامعه خبرنگاری را زیرپوشش یک نهاد قرار داد تا تضمین شغلی برای آنها باشد که متأسفانه در هیچ دولتی به این مسئله توجه نشده است.
مسئول خانه مطبوعات سیریک خاطرنشان کرد : عدم ارسال نشریات استانی وکشوری به شهرستان سیریک باعث شده است مردم این شهرستان با رسانه هابویژه مطبوعات بیگانه باشند که امید است باهمکاری اداره کل ارشاد وخانه مطبوعات این مشکل حل شود.
وی با اشاره بر مشکلات اصحاب رسانه در ارسال اخبار بویژه وضعیت بد اینترنت درسیریک گفت : جناب آقای دستور ریاست محترم اداره مخابرات شهرستان سیریک با پیشرفت علم وتکنولوژی زمان ارسال اخبار بوسیله فاکس وتلفن به پایان رسیده است لذا قطعی های پی درپی اینترنت دراین شهرستان اطلاع رسانی را فلج کرده است استدعا داریم دراین خصوص تدابیر لازم مبذول گردد تا اصحاب رسانه سیریک همانند سنوات گذشته به وظیفه خطیر خود به نحو احسن عمل کنند.
وی در پایان مطرح کرد : باتوجه به فعالیت تعاونی مسکن خبرنگاران درمرکزاستان خبرنگاران شهرستانی هیچ سهمی دراین مسکن ها ندارند لذا از استاندارمحترم ومدیر کل کوشا انتظارمی رود نگاهی ویژه به خبرنگاران شهرستانی داشته باشند .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور