منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰
شناسه خبر: 328962
گروه :خبر
13940812000975_PhotoA

یکی از مراجع تقلید گفت: در مقابل بردگان دلارهای نفتی از دبیر کل سازمان ملل گرفته تا دولتمردان آمریکا تنها راه این است که قوی باشیم تا این «بردگان زر» نتوانند به ما «زور» بگویند و بدانید در این صورت خداوند یار و یاور ما خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، این مرجع تقلید در ابتدای جلسۀ شرح دعای صحیفه سجادیه خود بیان کرد: رسوائی بزرگی که اخیراً برای دبیرکل سازمان ملل پیدا شد در نوع خود بی نظیر یا کم نظیر بود و ضربه سنگینی بر باور کسانی که این مجامع را پناهگاهی برای مظلومان جهان می‌دانستند وارد ساخت و همه دیدند که به آسانی بالاترین مقام سازمان ملل بازیچۀ دست دلارهای نفتی شد.

وی بیان کرد: آنها چند روز نام عربستان را در لیست سیاه کودک کشی گذاردند، ناگهان ورق برگشت و از لیست سیاه حذف شد و دبیر کل اعلام کرد چاره‌ای جز این کار نداشته زیرا عربستان تهدید کرده بود که دلارهای نفتی کمک را قطع می کنم.

آیت‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: این حادثه زلزله‌ای در افکار ساده‌اندیشان که مجامع جهانی و اعلامیه‌های بلندبالای حقوق بشر را مشکل‌<fo< font=””>گشا می‌دانستند، افکند.

وی افزود: از آن رسواتر اینکه آمریکایی‌ها چندی قبل با صراحت گفتند که یک سند 28 صفحه‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد عربستان سعودی در کشتار 11 سپتامبر دست داشته و به زودی منتشر خواهد شد و به دنبال آن عربستان با صراحت تهدید کرد که اگر چنین شود اموال خود را از بانک‌های آمریکایی خارج خواهد ساخت.

این مرجع تقلید گفت: ناگهان ورق برگشت و رجال سیاسی آمریکا کشف کردند که عربستان ابداً در این مسئله دخالت نداشته و دامانشان تا ابد از هرگونه اتهام پاک و مبراست. این حادثه نیز ضربه دیگری بر افکار کسانی وارد کرد که می گفتند ما باید یک روز با آمریکا دوست شویم و اعتماد کنیم.

وی تاکید کرد: آیا چنین دنیایی که با مبالغی از دلارهای نامشروع نفتی که حق فقرای عربستان است می‌توان دیوی را فرشته کرد، جای امن و امانی است؟ و اینجاست که باید بدانیم در مقابل این بردگان دلارهای نفتی از دبیر کل سازمان ملل گرفته تا دولتمردان آمریکا تنها راه این است که قوی باشیم تا این «بردگان زر» نتوانند به ما «زور» بگویند و بدانید در این صورت خداوند یار و یاور ما خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است