منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۶
شناسه خبر: 317576
گروه :خبر
250987_PhotoA
 

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کشور خبر داد

بدهی ۲۳۰۰۰ میلیارد تومانی دولت به بانک ملی

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کشور گفت: دولت نزدیک به 23 هزار میلیارد تومان به بانک ملی بدهی دارد و حجم تسهیلات بانک ملی که با مصوبات قبلی با سودهای 9 تا 10 درصد پرداخت شده، حدود 22 هزار میلیارد تومان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عبدالناصر همتی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله موسوی اردبیلی، با بیان اینکه بانک ملی در طول سال‌های گذشته تلاش کرده است، در خدمت مردم و اقتصاد کشور باشد، اظهار کرد: بانک ملی در چند سال گذشته با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کرده و حجم فشارها برای پرداخت تسهیلات و موارد دستوری موجب شد تا مطالبات دولت به بانک ملی به شدت افزایش یابد.

وی افزود: تسهیلات تکمیلی برعهده بانک ملی گذاشته شد و با مشکلاتی که در مسئله گروه آریا به وجود آمد، بانک ملی دچار نوسانات بسیاری شد.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کل کشور بدهی دولت را به بانک ملی مورد اشاره قرار داد و گفت: دولت نزدیک به 23 هزار میلیارد تومان به بانک ملی بدهی دارد و حجم تسهیلات بانک ملی که با مصوبات قبلی با سودهای 9 تا 10 درصد پرداخت شده، حدود 22 هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه جمع تسهیلات تکمیلی و بدهی دولت به بانک ملی، حدود 200 هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد: با تلاش دولت یازدهم و مجموعه وزارت اقتصاد دنبال این هستیم که بانک ملی را از زیان‌دهی خارج کنیم.

همتی با اشاره به وضعیت بانک ملی در دوسال گذشته گفت: در این مدت بانک وضعیتی آرام را پشت سرگذاشت و بهبود یافته و ما توانستیم بار دیگر خدمت به جامعه اقتصادی را از نو آغاز کنیم.

وی با اشاره به وضعیت بانک ملی در سال 94 بیان کرد: حدود 35 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های گوناگون اقتصادی پرداخت کردیم و در کنار آن کارهای اصلی که عام‌المنفعه و تسهیلات قرض‌الحسنه بود انجام شد.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کشور ادامه داد: سال گذشته بانک ملی حدود 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مردم پرداخت کرد که از این مبلغ حدود 900 میلیارد تومان آن به وام ازدواج اختصاص داشت.

*حمایت بانک ملی از 130 هزار فعالیت اقتصادی کوچک

وی با اشاره به مشاغلی که کمیته امداد به بانک ملی معرفی می‌کند، گفت: در طول سه سال گذشته حدود 130 هزار فعالیت اقتصادی با تسهیلات پرداختی حمایت شد.

همتی، فعالیت بانک ملی در خارج از کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: پس از مسئله برجام، بانک ملی ایران فعالیت خود را در خارج از کشور آغاز کرده و در این راستا فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بانک ملی بزرگترین شبکه بانکی خارج از کشور را دارد، گفت: در کشورهای اروپایی، شرق دور، مناطق خلیج فارس، مسکو و … شعبات بسیاری وجود دارد و در این زمینه فعالیت‌های فراوانی داریم که به دنبال آن هستیم تا اقتصاد و صادرات کشور را توسعه دهیم.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کشور اضافه کرد: شمار مشتریان بانک ملی در حال حاضر 59 میلیون و 500 هزار نفر است و حدود 70 میلیون حساب در بانک ملی وجود دارد که توسط مردم این حساب‌ها فعال شده است.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم با وجود خدشه‌ای که چند سال پیش بر چهره بانک ملی وارد شد، هنوز وجود دارد، گفت: اعتماد مردم بهترین پشتوانه بانک ملی است و ما تلاش کردیم با فرهنگ‌سازی و ارتباط خوب با مشتریان و کمک به اقشار مردم، جایگاه بانک ملی را به جایگاه اصلی برسانیم.

*پرداخت 2800 وام ارزان قیمت به طلاب

همتی اضافه کرد: حدود 2 هزار و 800 وام ارزان قیمت و 8 هزار تسهیلات قرض‌الحسنه به طلاب از سوی بانک ملی پرداخت شد و با هماهنگی‌های صورت گرفته با مرکز خدمات به حدود 600 نفر از اساتید حوزه هم در نقاط گوناگون کشور تسهیلات مسکن پرداخت می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کشور عنوان کرد: بانک ملی در قم در کنار ارائه خدمات به مردم، خدمات مناسبی را به طلاب و مراجع ارائه می‌کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی