منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
شناسه خبر: 234442
گروه :خبر
13940229000700_PhotoA

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه بدهی دولت به بانک مرکزی برای تنخواه یارانه‌ نقدی فقط ۵ هزار میلیارد تومان است، گفت: لایحه برنامه ششم، بهمن‌ماه به مجلس ارائه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدباقر نوبخت در مورد اینکه گفته شده دولت از محل تنخواه هدفمندی یارانه ها 50 هزار میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی دارد، اظهار داشت: 5 هزار میلیارد تومان رقمی است که اکنون نیز جزء بدهی دولت است که دولت قبل از بانک مرکزی برای پرداخت هدفمندی یارانه استقراض کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر آنچه از محل افزایش قیمت‌ها حاصل شده، حدود 50 هزار میلیارد تومان از خزانه و منابع عمومی دولت طبق تبصره‌های قانون بودجه از سال 89 تاکنون برای این موضوع در نظر گرفته شده تا بتوان 45 هزار 500 تومان را به خانوارهای مشمول هدفمندی پرداخت کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه امسال نیز 6 هزار 300 میلیارد تومان از منابع عمومی برای هدفمندی در نظر گرفته شده است، گفت: این منابع به همراه درآمدها برای پرداخت یارانه نقدی در اختیار خانوار قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که در دو سال گذشته آیا تنخواهی برای هدفمندی یارانه از بانک مرکزی گرفته شده است، بیان داشت: تنخواه گرفتن اصلاً ربطی به هدفمندی یارانه‌ها ندارد و از منابع عمومی بودجه ردیف برای آن در نظر گرفته شده است.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که برنامه ششم توسعه امسال به مجلس ارائه می‌شود یا سال آینده تصریح کرد: در ماه آینده لایحه به مجلس تقدیم می‌شود و اکنون احکام دائمی به صورت لایحه ارائه شده و بعد از لایحه بودجه 95 به مجلس خواهد رفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: آمادگی داریم، اگر لازم باشد می‌توانیم  لایحه برنامه ششم توسعه را در بهمن‌ماه تقدیم نمایندگان مجلس کنیم، البته باید نمایندگان مجلس حضور داشته باشند. زیرا انتخابات در راه است مصمم هستیم مجلس کنونی قانون برنامه ششم را نیز تصویب کند.

به گزارش فارس پیش از این غلامرضا مصباحی مقدم عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفته بود میزان بدهی دولت به بانک مرکزی از محل تنخواه هدفمندی یارانه‌ها در طول 5 سال اجرای قانون بالغ بر 50 هزار میلیارد تومان شده است که تنها 9 هزار میلیارد تومان آن مربوط به سال گذشته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است