منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۹
شناسه خبر: 227712
گروه :خبر

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  بیات در مراسم تقدیر از بازنشستگان نمونه تأمین اجتماعی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از بازنشستگان و مسئولان تأمین اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: براساس ماده 96 قانون تأمین اجتماعی میزان حقوق بازنشستگان هر ساله باید براساس نرخ تورم افزایش یابد که امسال نیز سازمان شورای عالی کار 17 درصد حقوق 13 میلیون کارگر را افزایش داد ولی حقوق بازنشستگان 15 درصد افزایش یافت که البته حداقل‌بگیران تأمین اجتماعی افزایش حقوق 17 درصدی را داشتند.
وی گفت: البته ناگفته نماند که پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی برای افزایش حقوق 17 درصد بود که با 15 درصد آن موافقت شد و امیدواریم در سال 95 میزان افزایش بازنشستگان حقوق بیش از سال‌های گذشته افزایش یابد.

بیات گفت: درمان و موضوعات رفاهی برای بازنشستگان حرکت روبه‌جلویی داشته است و امیدواریم متوقف نشود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی بیان داشت: حذف فرانشیر در بیمارستان‌های  دانشگاهی و دولتی برای بازنشستگان تأمین اجتماعی یک مزیت بوده است و در حال حاضر وضعیت بازنشستگان در بخش درمان خوب است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 18 هزار نفر از بازنشستگان تأمین اجتماعی همراه با خانواده خود به مشهد مقدس اعزام شده‌اند، گفت: اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس و عتبات عالیات همچنان ادامه دارد.

بیات گفت: با توجه به افزایش سن سالمندی در کشور شورای عالی سالمندی توسط رئیس جمهور تشکیل شده که انتظار می‌رود نماینده بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز در این شورا حضور یابد و همین‌طور این نماینده در هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی نیز نقش بسزایی داشته باشد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی افزود: در شهرستان‌های کشور 300 کانون و 22 کانون نیز در استان داریم که در کل 5 میلیون نفر جامعه بازنشستگی تأمین اجتماعی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از دولت‌های گذشته تا به حال بدهی‌هایی انباشته شده است که باید پرداخت شود لذا از دولت و مجلس درخواست می‌کنیم نسبت به پرداخت بدهی‌های تأمین اجتماعی اقدام کنند.

بیات گفت: تاکنون بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی به یکصد هزار میلیارد تومان رسیده است که انتظار می‌رود دولت فعلی که به دنبال رفاه، آسایش و امنیت مردم است نسبت به پرداخت این بدهی‌ اقدام کند و با توجه به اینکه سازمان در حال رسیدن به نقطه سربه‌سری است امسال دولت 20 هزار میلیارد تومان از مطالبات خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند چرا که این سازمان 50 میلیون نفر از آحاد جامعه را تحت پوشش خود دارد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: در سال‌های گذشته 2800 میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازشستگان در نظر گرفته شد که تنها 900 میلیارد تومان آن محقق و مابقی پرداخت نشده است.

وی افزود: در 8 سال دولت گذشته هر سال یک مدیرعامل تأمین اجتماعی تغییر پیدا کرده است و ثبات مدیریتی را در این سازمان به هم ریخت لذا تقاضا داریم این سازمان دارای یک ثبات مدیریتی باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است