منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۷:۳۵
شناسه خبر: 370653
گروه :خبر
3327935-5372929

شهرستان بندرلنگه با وجود تردد بسیار زیاد خودروهای سبک و سنگین، به واسطه فعالیت های دریایی و گمرکی از داشتن مرکز معاینه فنی خودرو محروم است که نارضایتی در حوزه خدمت عمومی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مروارید نیوز: وجود مرکز معاینه فنی خودرو در هر شهری برای رعایت مسائل زیست محیطی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت و هزینه‌های شهروندان بسیار ضروری است. اما با نبود این مرکزدر این شهرستان ضمن اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی را نیز در امر نظارت بر خودروهای معیوب نیز دچار مشکل کرده است و این مشکل برای خودروهای تاکسی عمومی که داشتن معاینه فنی برای آنها الزامی شده دو چندان است.

اما چند سالی هست که وعده راه اندازی مرکز معاینه فنی خودرو به مردم شهرستان بندرلنگه داده میشه، و متولی این کار که شهرداری باشد آن را به بخش خصوصی سپرده است .

بخش خصوصی هم که با اخذ مجوز های لازم و دریافت زمین از سوی شهرداری قرار بوده این پروژه رو یک ساله به اتمام رساند به دلایل مختلفی به تعهدات خود پایبند نبوده و تا امروز که تقریبا 5 سال است که از آن زمان می گذرد، هنوز عدم وجود این مرکز جز دغدغه های رانندگان این شهر است. و البته اینکه چندین متقاضی در این سالها برای راه اندازی مرکز معاینه فنی در این شهرستان اقدام نمودند که متاسفانه بعضی از مسئولین ذیربط آنها را در پیچ و خم اداری بردند، که این امر باعث شده منصرف شوند.

یکی از شهروندان بندرلنگه ای در گفتگویی با خبرنگار مروارید نیوز گفت: تا وقتی که مرکز معاینه فنی درشهرمون دایر نشودمامردم بندرلنگه مجبوریم به معاینه فنی و کارشناس معاینه فنی شهرهای مختلف باج و زیرمیزی بدیم تا به دلیل های واهی ماشین را در تست ها رد نکند.

غلامرضا از اهالی بندرلنگه و یکی متقاضیان احداث مرکز معاینه فنی در شهرستان است که عدم همکاری مسئولین را عامل انصراف از ایجاد این مرکز دانست و تصریح کرد: در صورت همراهی و استقبال مسئولین شهرستان مجددا” پیگیری مراحل اداری خواهم شد تا حداقل زحمت طی نمودن مسافت های طولانی در جهت اخد معاینه فنی از دوش مردمانم بردارم.

حال با این تفاصیل واضح و مبرم است که یک نیاز اصلی و شاید پیش پا افتاده ای مانند مرکز معاینه فنی خودروهای عمومی نباید در این شهر که به عنوان یکی از پر سابقه ترین بنادر جنوب کشور محسوب می شود، به معضل تبدیل شود و از مسئولین انتظار می رود که در فکر آبادی شهر باشند و از امتیاز دادن به افراد فرصت طلب و سودجو خودداری کنند و به دنبال رفع معایب و مشکلات این شهر در مدت زمانی کوتاهی باشند.

مراد زرهی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری بندرلنگه در گفتگو با مروارید نیوز تصریح کرد: درسالهای گذشته متقاضیانی جهت اخذ مجوز و راه اندازی معاینه فنی در بندرلنگه  به شورای ترافیک استان معرفی و از طریق شهرداری زمین واگذارشده ولی تاکنون علیرغم نیاز شهرستان کاری انجام نشده که  هفته آینده موضوع با جدیت دردستورکارقرارمی گیرد ودر صورت نیاز قرارداد متقاضی قبلی فسخ و به متقاضیان جدید واگذار می شود.

مردم بندرلنگه برای اخذ برگ معاینه فنی از سمت غرب به شهرستان لامرد واقع در استان فارس با طی مسافت  170کیلومتر و از سمت شرق شهرستان به بندر خمیر و یا بندرعباس مراجعه می نمایند.

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد