منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
شناسه خبر: 245177
گروه :خبر
13940902000420_PhotoA

در پی عدم پرداخت منابع مالی طرح فروش اقساطی خودرو از سوی بانک مرکزی، خودروسازان در بخشنامه‌ای از نمایندگی‌ها خواستند تا از تحویل خودرو به مشتریان خودداری کنند. در عین حال تحویل خودرو از محل امانی نیز بدون پلاک و سند صورت می‌گیرد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با گذشت دو هفته از اجرایی شدن طرح فروش اقساطی خودرو و در حالی که قرار بود، تحویل برخی خودروها یک هفته‌ای انجام شود، خودروسازان در بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های خود از آنها خواستند، تا خودرویی به مشتریان تحویل ندهند.

در این شرایط، زنگ زدن‌های مشتریان به نمایندگی‌ها شروع شده و خریداران در مورد زمان تحویل خودرو سوال می‌کنند اما فعلاً هیچ خودرویی فاکتور نمی‌شود.

* بخشنامه ممنوعیت تحویل خودرو

مدیر فروش یکی از نمایندگی‌های سایپا در این مورد به خبرنگار فارس می‌گوید: سایپا در بخشنامه‌ای از ما خواسته تا هیچ خودرویی از محل فروش اقساطی به مشتریان تحویل ندهیم.

وی ادامه می‌دهد: در بخشنامه سایپا آمده که حتی تحویل خودروهای امانی نیز صورت نگیرد، تا اینکه موضوع فروش اقساطی و تأمین اعتبار از سوی بانک مرکزی تعیین تکلیف شود.

وی می‌گوید: اگر نمایندگی‌ها نسبت به تحویل خودرو از محل فروش امانی اقدام کنند، مسئولیت این کار با خود آنها خواهد بود و شرکت، هیچ مسئولیتی نمی‌پذیرد.

مدیر فروش یکی دیگر از نمایندگی‌های سایپا نیز در این مورد به فارس می‌گوید: شرکت از ما خواسته تا خودرویی به مشتریان تحویل ندهیم، اما گفته‌اند که این مشکل تا آخر هفته برطرف خواهد شد.

* تحویل خودرو بدون پلاک و سند

مدیر فروش یکی از نمایندگی‌های ایران خودرو نیز در این مورد به فارس می‌گوید: طبق بخشنامه ایران خودرو، فعلاً خودرویی به مشتریان تحویل نمی‌دهیم.

وی‌ ادامه می‌دهد: تحویل برخی از خودروهای امانی را انجام می دهیم، ولی این خودروها هم پلاک و سند ندارند.

وی می‌گوید: تا آخر ماه جاری، سند و پلاک ماشین‌ها را صادر می‌کنیم.

به گزارش فارس، اجرای مرحله اول بسته خروج از رکود دولت در حالی دچار وقفه شده که قرار است، تا پایان هفته جاری اجرای مرحله دوم این بسته که شامل فروش اقساطی کالاهای تولید داخل به ویژه لوازم خانگی است، نیز آغاز شود.

ناهماهنگی در اجرای طرح فروش اقساطی خودرو نشان دهنده عدم برنامه‌ریزی مناسب بین سیستم بانکی و خودروسازان است که معطلی مردم و تأخیر در تحویل خودروها را به همراه داشته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر