منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۹
شناسه خبر: 282599
گروه :خبر
13940329000292_PhotoA

مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد در جریان ۴۶ تظاهرات انقلابیون در فعالیت‌های پنجمین سالروز انقلاب ۱۴ فوریه، ۲۱ معترض توسط مأموران امنیتی منامه دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مرکز حقوق بشر بحرین در پایان سومین روز «نافرمانی مدنی» از رصد 46 تظاهرات مردمی و بازداشت 21 معترض در فعالیت‌های پنجمین سالروز انقلاب 14 فوریه خبر داد.

تظاهرات معترضان بحرینی در سالروز شعله ور شدن انقلاب 14 فوریه در 26 منطقه برگزار شده که 12 راهپیمایی با سرکوب نیروهای امنیتی روبرو شد.

این گزارش حاکی است که به علت تدابیر شدید امنیتی حضور گسترده مأموران در برخی مناطق، أهالی آن مناطق قادر به خروج از منازل و مشارکت در تظاهرات نبودند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی و نظامیان نظام بحرین 21 شهروند بحرینی از جمله 9 کودک و نوجوان زیر 18 سال را دستگیر کردند. هشت تن از آنها ساعاتی بعد به صورت موقت آزاد شدند.

مرکز حقوق بشر بحرین همچنین موفق به ثبت روند تیراندازی با گلوله‌های ساچمه‌ای به سوی تظاهرات کنندگان شد که در جریان آن چهار نفر زخمی شدند.

یکی از مجروحان کودک کمتر از 12 ساله بود. البته به نظر می‌رسد که شمار مجروحان فعالیت‌های انقلاب 14 فوریه بحرین بیشتر از این آمار باشد ولی این مرکز حقوقی تنها موفق به ثبت چهار مورد شده است زیرا مجروحان از ترس دستگیری و بازداشت حاضر به اعلام جراحت خود نیستند.

انقلابیون و آحاد مختلف بحرین طی سه روز گذشته به مناسبت پنجمین سالروز آغاز انقلاب خود، در سایه تدابیر شدید امنیتی علیه نظام «آل خلیفه» دست به تظاهرات مسالمت آمیز زدند و به علت خشونت مفرط نظامیان نظام حاکم، ستون‌های دود در برخی خیایان‌‌های این کشور به آسمان بلند شد.

راهپیمایی پنجمین سالگرد انقلاب 14 فوریه بحرین از صبح دیروز در حالی آغاز شد که تظاهرات دو روز گذشته نافرمانی مدنی شاهد اعمال خشونت از سوی ماموران بحرینی بود. نظامیان و نیروهای امنیتی بحرین با شلیک گازهای سمی و گلوله‌های ساچمه‌ای تظاهرات مسالمت آمیز مردم را به خشونت کشاندند.

آحاد مختلف ملت بحرین در پنجمین سالروز انقلاب 14 فوریه، ضمن بستن مغازه‌ها و امتناع از خرید و فروش و عدم تردد روی «پل شهید نمر»، با حضور گسترده در خیابان‌ها و برگزاری تظاهرات گسترده، بر تداوم انقلاب تا تحقق کامل خواسته‌های مردمی تاکید کردند.

منابع خبری مخالفان بحرینی صبح دیروز (یک‌شنبه) با انتشار تصاویری از برگزاری تظاهرات گسترده در مناطق مختلف این کشور، اعلام کردند که اغلب روستاها و شهرک‌های بحرینی توسط مأموران محاصرره شده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی