منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۴
شناسه خبر: 285273
گروه :خبر
13940227000252_PhotoA

مقامات بحرین یک روحانی برجسته شیعه را پس از لغو تابعیتش از کشور اخراج و به لبنان تبعید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دولت بحرین شیخ «محمد خجسته» را که از مدتی پیش تابعیتش را لغو کرده بودند، از کشور اخراج کردند.

دولت بحرین روز گذشته (یکشنبه) شیخ محمد خجسته را از منامه به بیروت پایتخت لبنان تبعید کردند.

شیخ «میثم السلمان» رئیس بخش آزادی‌های دینی جمعیت «الوفاق»‌ در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» تاکید کرد که مقامات بحرین شیخ خجسته را به لبنان تبعید کردند.

پیش از این یک دادگاه بحرینی، به اتهام پیوستن به فعالیت‌های اعتراض آمیز ضد دولتی، به لغو تابعیت شیخ خجسته و اخراج وی از کشور حکم داده بود.

اقدام منامه در اخراج شیخ محمد خجسته با مخالفت‌های گروه‌های سیاسی، نهادهای دینی و حقوق بشری روبرو شده است.

رژیم آل خلیفه در چند سال اخیر پس از آغاز انقلاب و اعتراض مردمی، دو سیاست را درباره تابعیت شهروندان بحرینی دنبال کرده است؛ از یکسو با بهانه‌هایی، اقدام به سلب تابعیت انقلابیون کرده و از سوی دیگر افرادی را از کشورهای مختلف به تابعیت بحرین در می آورد تا در دراز مدت ترکیب مذهبی و فکری در این کشور را تغییر دهد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است