منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۱۰
شناسه خبر: 363325
گروه :خبر
%d8%aa%d8%b9%d8%a7%d8%b1%d8%b6%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c%d8%af%d8%b1%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%d9%87%d8%9b%d8%b9%d9%84%d9%84%d8%a8%d8%ad%d8%b1%d8%a7

یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت :بحران هویت از مهمترین معضل نوجوان و جوان امروز ماست ؛ متاسفانه عملکرد ضعیف در حوزه نوجوانان و جوان و عدم توجه به نیاز نسل جوان سبب ایجاد معضلات و مشکلات کنونی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ طاهره عسکری  کارشناس آسیب های اجتماعی استان اظهار کرد: دخترانی را که در اثر ضعف ایمان و خود کم بینی دچار بحران هویت شده ، شخصیت خود را در بیرون از وجود خود می بینند و با آرایش تند و پوشیدن لباس جذاب و جلف و بدحجابی می خواهند ضعف های درونی خود را جبران کنند ، می توان دختران پوکه ای نامید.

وی افزود:از چالش های مهم امروز ما  مبحث نفوذ پدپده بحران هویت در فرهنگ تفکر و باورهای قشرهایی از جامعه ماست  و متاسفانه این نفوذ را در جوانان و نوجوانان بیشتر می بینیم و نگران کننده است با توجه به اینکه جوانان موتور محرکه توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جامعه هستند و باید از انرژی نهفته وایده‌ها، تفکر خلاق و نو  این قشر بهینه استفاده کرد نه اینکه آنها را در جامعه رها کرد و بدون برنامه پیش رفت .

عسکری تصریح کرد:بحران هویت از مهمترین معضل  نوجوان و جوان امروز ماست ؛ متاسفانه عملکرد ضعیف در حوزه نوجوانان و جوان و عدم توجه به نیاز نسل جوان سبب ایجاد معضلات و مشکلات کنونی شده است ما  و برای داشتن جامعه‌ای پویا و رو به جلو و روبه رشد باید به حوزه جوانان نگاه ویژه ایی داشت و برنامه های جوان پسند رائه نماییم .

کارشناس  آسیب های اجتماعی استان متذکر شد: برخی عوامل در عصر حاضر  نیز به بحران هویت دامن زده است مسایلی مثل  گسست فرهنگی ، فرد گرائی افراطی ؛  تضاد نسلها، تغییرات پر شتاب زندگی ، خلأ آرمانی ، و نظام نا کار آمد آموزش و پرورش هر یک در جای خود ، اثرات تعیین کننده ای بر بحران هویت داشته و روند آن را شتاب بخشیده است و ما هیچ برنامه مدونی نداریم .

وی یادآور شد:در جوامعی که مذهب وجود ندارد ، نوجوانان بحران {هویت} شدیدتری را تجربه می کنند چرا که مذهب به مهمترین سؤالات نوجوانان یعنی : از کجا آمده ام ؟ چه کسی هستم ؟ به کجا خواهم رفت و چه باید بکنم ؟ پاسخ می دهد ؛ البته گاهی اوقات برخی جوانان نیز در مواجهه با برخی قرائت های عجیب از مذاهب مختلف دچار بحران هویت می شود و دست به اعمالی همچون خودکشی یا انتحار می زنند که آن هم از اثرات بحران هویت است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت