منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳
شناسه خبر: 315389
گروه :خبر
محرومیت (11)

بحران کم آبی در شهرستان بشاگرد پای رئیس امور دفاعی و ایمنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را به این شهرستان باز کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از بشاگرد نیوز، بحران کم آبی و تشنگی در بالغ بر 78 روستای شهرستان بشاگرد در شمال شرق هرمزگان پای ملکوتی خواه رئیس امور دفاعی و ایمنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را هم به این شهرستان باز کرد.

 

جمع بندی کارشناسان در پایان این سفر به این صورت بود که سد جگین را باید از مرگ حتمی نجات داد.

 

راه کار ارئه شده توسط کارشناسان در این سفر این بود که حداقل باید 10 آب بند که مشابه آب در روستای خمینی شهر بشاگرد اجرا شده است را در بستر رودخانه جگین ساخته شود.

 

به گفته کارشناسان ساخت آب بندها در مسیر رودخانه جگین هم مانع پر شدن سد بزرگ جگین توسط رسوبات ناشی از باران های فصلی می گردد و هم اینکه مردم محروم و تشنه روستاهای بشاگرد از تشنگی خانمان سوز نجات پیدا می کنند.

 

در این سفر صالح دریانورد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان نیز محمود ملکوتی خواه را همراهی می کرد.

 

محرومیت (12)

این بی آبی مطلق، وضعیت معیشتی مردم روستاهای شهرستان بشاگرد را با چالش های بسیاری مواجه کرده است. گرمای شدید هوا، عدم استفاده از وسایل سرمایشی مطلوب و از همه مهم تر فقدان آب آشامیدنی سالم وضعیت بسیار بحرانی را برای ساکنین این منطقه به وجود آورده است.

 

بحران کم آبی این روزها به مرکز شهرستان بشاگرد هم رسیده است و مردم شهر سردشت نیز از این تشنگی رنج می برند.

 

امید است که این سفر برای حل این مشکل مثمر ثمر باشد و مردم شهرستان بشاگرد در آینده نزدیک از تشنگی چندین ساله رها شوند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است