منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۵۹
شناسه خبر: 251339
گروه :خبر
6353991109932494462

در حالیکه روستاهای شهرستان بندرلنگه از عطش بی آبی می سوزند، ترکیدن لوله خط انتقال محرم در سایه بی توجهی مسئولان نارضایتی اهالی روستاهای بخش شیبکوه را بهمراه داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ؛ برخی از ساکنان چندین روستای بخش شیبکوه در شهرستان بندرلنگه بارها از فرسودگی شبکه انتقال آب که موجب هدر رفت این نعمت خدادادی می شود انتقاد کرده اندو این روزها در حالیکه رسانه ها دائما از کم‌آبی، افت فشار و احتمال جیره بندی خبر می‌دهند و شهروندان را به صرف‌جویی دعوت می‌کنند  مقدار زیادی آب در لوله های پوسیده شبکه آبرسانی محرم در بخش شیبکوه هدر می رود.

اما واقعیت این است مردم در مناطق مختلف هر چندگاهی شاهد دهها مورد حفاری موردی برای ترمیم ترکیدگی لوله های آب هستند و این روند همچنان با سرعت بیشتر ادامه دارد.

غلام پور، رئیس شورای مقام از توابع بخش شیبکوه بندرلنگه اظهار داشت: در سال 89 باحضور نماینده معاون استاندار ، مدیر عامل آبفای استان ، فرماندار بندرلنگه، بخشدار و دیگر مسوولین در فاصله 40کیلومتری روستا کلنگ انتقال آب از طرح محرم به روستای مقام کلنگ زده شده و مققر شد تا سال 91 مردم این روستا از طرح محرم برخوردار شوند.

وی افزود :هم اکنون عملیات لوله گذاری تا فاصله 800متری روستا قرارگرفته و آب در آن جریان دارد اما به دلیل فرسودگی لوله ها و ترکیدگی در مسیر باز هم با شاهد بی آبی این روستا هستیم.

رئیس شورای مقام اضافه کرد : اهالی روستا با توجه به تکرار بیش از حد ترکیدگی لوله ها خواستار اصلاح لوله آب منطقه شده اند ولی هنوز اقدامی در این زمینه نشده و گویا قرار است سریال ترکیدگی لوله و هدر رفت آب همچنان تکرار شود.

 اهالی روستا های بخش شیبکوه در گفت وگو با خبرنگار مروارید نیوز ضمن گلایه از این وضع با بیان اینکه قطعی آب و ترکیدگی خطوط اصلی امسال امانمان را بریده است، اظهار کردند : ساکنان روستاهای مقام ، شکروییه، نخل جمال، باغویه، بو جبرائیل و دیگر روستاها نیز کم و بیش از کمبود و قطعی مکرر آب گلایه دارند؛ گلایه هایی که گاه و بیگاه از روستاهای سایر بخش شیبکوه بندرلنگه به گوش می رسد.

یوسف از اهالی بو جبرائیل با اشاره به هدر رفت آب به علت ترکیدگی و پوسیدگی لوله ها افزود: این امری غیر قابل پذیرش در دنیایی است که در آن علوم و فنون به سرعت پیشرفت می کند.

وی در ادامه از بی‌توجهی مسئولان به این منطقه بسیار گلایه‌ کرد و گفت: متاسفانه حرف ما روستائیان را انگار کسی نمی‌شنود و کمتر کسی به ما توجه می‌کند.

 این جوان روستای بوجبرائیل با بیان اینکه آیا هزینه هدر رفت آب در جایی که آب در آن کمیا است ، تصریح کرد: در کنار این همه تبلیغ برای صرفه جویی آب از سوی مردم، متولیان امر نیز باید خود پیشقدم شده و جلوی هدر رفت کلان آب در شبکه های انتقال آب شرب را بگیرند.

موسی ربیعی زاده رئیس آبفا روستایی شهرستان بندرلنگه در گفتگو با مروارید نیوز در خصوص ترکیدگی لوله های خط محرم گفت : در خطوط انتقال ترک خوردن و ترکیدگی لوله ها یک امر طبیعی محسوب می شود که این امر بر اثر کامل نبودن خط محرم و قطع و وصل شدن آب و ورود هوا در خط انتقال آب است.

 

چه خوب خواهد شد مسئولینی که وظیفه نظارت برتوزیع آب را برعهده دارند توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند تا در روستاهایی که مردم آن از بی آبی رنج می برند و این نعمت الهی معنای واقعی مایه حیات بودن را  تداعی می کند شاهد هدر رفت بیش ازاندازه آب نباشیم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است