منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵
شناسه خبر: 238401
گروه :خبر
81826978-70281568

معاون دانشگاه هرمزگان بحران آب را یکی از مشکلات 10 سال آینده هرمزگان دانست و گفت : برای جلوگیری از وقوع این بحران چاره ای جز استفاده از آب دریا برای شرب و صنعت نخواهیم داشت وبرای توسعه آب شیرین کن ها و گسترش کشت متراکم را باید درپیش بگیریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروارید نیوز؛ عباس مرادی، معاون دانشگاه هرمزگان در همایش طرح یکپارچه مدیریت ساحلی که با حضورشهرداران ، اعضای شورای شورا ومعتمدان محلی بندرلنگه وکنگ برگزار شد،گفت: با توجه به تقاضا برای استفاده از سواحل درآینده ساماندهی مدیریت سواحل یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای کشور است واگرمدیریت و ساماندهی سواحل به موقع انجام نشود ممکن است برای پذیرش جمعیت با بحران مواجه شویم .

 

 

 

 

 

وی ادامه داد: درحال حاضرهمه برنامه ریزیها و سرمایه گذاریها به سمت ساحل پیش می رود و هرچه تراکم جمعیت در ساحل بیشتر شود تقاضا برای منابع اکولوژی بیشتر خواهد شد.

 

 

 

 

 

معاون دانشگاه هرمزگان تصریح کرد: یکی از مسائل در10سال آینده بحران آب بوده وچاره ای جز استفاده از آب دریا برای شرب و صنعت نخواهیم داشت وبرای توسعه آب شیرین کن ها و گسترش کشت متراکم باید درپیش بگیریم.

 

 

 

 

 

مرادی دربخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به بحث های نرم افزاری وسخت افزاری مدیریت یکپارچه سواحل اظهارداشت: بایستی این موضوع با مردم و مسئولان در میان گذاشته شود تا آماده باشند و بصورت یک گفتمان دربیاید زیرا یکی از راه کارهای موفقیت این طرح مشارکت مردم است.

 

 

 

 

 

 

وی افزود: آمایش سرزمین به مناطق ساحلی گره خورده زیر باید مشخص شود که چه کسی یا نهادی مدیریت یکپارچه ساحلی را برعهده بگیرد و موانع اجرایی آن برطرف شود .

 

 

 

 

 

رئیس اتاق فکراستان هرمزگان گفـت:ازابتدای فعالیت اتاق فکر استان تاکنون بیش از10 موضوع از حوزه های مختلف استان به معاونت راهبردی رئیس جمهوری گزارش شده که تاثیر بسزایی در روند اجرایی این بخش ها داشته است.

 

 

 

 

 

 

جاودان افزود:عمده این گزارش ها را درحوزه بحران ، بهداشت ودرمان ، محیط زیست ، شبکه فاضلاب، نظام آموزشی ، مواد سوختی ، مسائل اقتصادی وصنعتی ، مسائل سیاسی ، مدیریتی ومیراث فرهنگی بوده است.

 

 

 

 

 

 

وی هدف از تشکیل اتاق فکر استانی، همفکری، به اشتراک گذاری دانش بومی و منطقه ای در امور ملی، مشارکت نخبگان و خبرگان در شناسایی مسایل و ارایه راهکارهای ملی و منطقه ای و ارتقا کیفیت تصمیم گیری استانی در گستره ملی است.

 

 

 

 

 

جاودان با اشاره به اینکه شورای اتاق فکر استانی با همکاری تعدادی از نخبگان استان تشکیل شده است، بیان کرد: فعالیت های اتاق فکر استان مبتنی بر جمع بندی نظرهای کارشناسی خبرگان استانی و تمرکز بر مدیریت دانش خبرگی است.

 

 

 

 

 

مدیر اتاق فکر استانی هرمزگان خواستار مشارکت خبرگان دولتی، کارشناسان دانشگاهی، نخبگان ملی و محلی، کارآفرینان، تولید کنندگان، انجمن های صنفی و افراد با نفوذ اجتماعی و فرهنگی در اتاق فکر استان شد.

 

 

 

 

 

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری بندرلنگه با بیان اینکه این شهرستان با قدمت زیاد و داشتن ظرفیت های بکر مستعد سرمایه گذاری در حوزه سواحل است، افزود: با توجه اینکه بندرلنگه ازساحل طولانی برخوردار است ونقش آفرینی درامرساحل و دریا دارد ، مدیریت یکپارچه سواحل می تواند به رشد وتوسعه آینده این شهرستان بیاجامد.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود