منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۵
شناسه خبر: 300890
گروه :خبر
fe04b187-4ad6-4703-ada8-e8ef5af4f660

پدیده خشکسالی و بحران آب چند صباحی ست که مردم مرکز استان هرمزگان را دل نگران کرده استٰ،اگر کمی مسئولان نیز به اندازه مردم دغدغه داشتند شاید تا کنون شاهد وضعیتی بهتر بودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛وبلاگ نصر40 به عنوان اولین وبلاگ حامی موج وبلاگی یادداشتی بسیار زیبا منتشر کرده است؛

آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم

پدیده خشکسالی و بحران آب چند صباحی ست که مردم مرکز استان هرمزگان را دل نگران کرده استٰ،اگر کمی مسئولان نیز به اندازه مردم دغدغه داشتند شاید تا کنون شاهد وضعیتی بهتر بودیم.

استفاده از منابع زیر زمینی شهر بندرعباس نه تنها جوابگوی شهروندان نبوده بلکه استفاده از ذخایر شهرستان های اطراف نیز با بحران هایی نیز همراه بوده است.

استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس با توجه به همنشینی در سواحل زیبای خلیج همیشه  فارس همچنان با مشکل آب شرب مواجه استٰ،آب شربی که با پایان فصل بارندگی و ته نشین شدن مخازن سد های بزرگ، راه حلی به جز دعای باران نخواهد داشت.

جالب ترن مساله در این خصوص را می توان پیگیری مسئولین استان برای افزایش حلقه های چاه آب در سراسر استان اشاره کرد که نه تنها باعث فرسایش و نابودی منابع زیر سطحی می شوند بلکه از بسترهای مناسب دیگری همچون دریا نیز چشم پوشی می کنند.

بزرگترین منبع حیات در چند قدمی ساکنان شهر بندرعباس واقع شده است و مهم ترین دلیل برای عدم استفاده صحیح از این منبع خدادادی را هزینه های مالی مطرح می کنند.

هزینه ای که اگر برای یک بار به جای مصارف بی جهت دولت در بخش های غیر ضروری، صرف  مهم ترین دلیل بقای طبیعت و  ادامه زندگی بشر بشود، می توان بندرعباس را به بهشتی واقعی تبدیل نمود.

تا کنون مثال آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم را به وفور شنیده ایدٰ، این مثال پرکاربرد ترین مثالی است که در این شهر می توان برشمرد.

ماجرای بحران آب به این جا ها ختنم نمی شودٰ، بلکه این قصه سر درازی دارد و نکته جالب دیگری را که می توان مطرح کرد از خیر و برکت مرکز استان بودنمان این است که مردمان شهرهایی همچون میناب و رودان نیز بی نصیب نمانده اند و آنها نیز در این بحران دست و پنجه نرم می کنند.

مهم ترین دلیل را می توان فرو رفتگی های زمین در چند روستای شهرستان میناب بر اثر سوء مدیریت استفاده از آب های زیر زمینی مطرح کرد، تا شاهد شعارهایی همچون میناب نین آب و برپایی چندین همایش بحران آب باشیم.

پس با هم بیاییم دست به دست هم با استفاده از دریای بی کران خلیج فارس، گام موثری در ارتقاء محیط سالم شهری خود برداشته باشیم.

پایان

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است