منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۱۳
شناسه خبر: 341846
گروه :خبر
8bandi-hormozgan-5-12-94

معاون استاندار هرمزگان گفت : جذب مشارکتهای مردمی و استفاده از ظرقیت بخش خصوصی در اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداریها لازمه توسعه شهرها می باشد و باید استفاده از تجربه های موفق سایر شهرداریها مورد توجه شهرداران ومدیران شهری باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، ابوذر مهدی نخعی معاون استاندار هرمزگان در جلسه پیگیری امور شهرهای شهرستان با حضور شهرداران گفت: لازمه یک شهر پویا ، استفاده از مشارکت مردم در ارائه خدمات شهری مناسب برای شهروندان می باشد که انجام این وظیفه مهم بر عهده شهرداری ها می باشد.

فرماندار ویژه شهرستان میناب اظهار کرد:شهرداری ها بعنوان یک نهاد عمومی که منابع مالی و درامدی خود را بایستی صرف امور عمرانی و خدماتی کنند و محل اصلی تامین درآمد از طریق کسب عوارض های مختلف می باشد که شهرداری های شهرستان میناب بدلیل عدم وصول ردیف های درآمد، در ارائه خدمات و اجرای پروژه های عمرانی با مشکل روبرو هستند .

نخعی تصریح کرد:  با توجه به شرایط موجود شهرداریها ارائه خدمت به مردم ، بهره برداری از امکانات موجود شهرستان و هم افزایی شهرداری ها و دهیاریهای شهرستان فرصت مناسبی است که بایستی ازآن بهره برد.

معاون استاندار هرمزگان با اشاره به راهکارهای برون رفت از مشکلات جاری شهرداری ها اظهار کرد: با توجه به شرایط و فضای فراهم شده اقتصادی ، انجام سرمایه گذاری و ایجاد محل و ردیف های ثابت درآمدزایی از طریق سرمایه گذاری توسط شهرداریها، راهکاری مناسب برای کسب منابع مالی پایدار و  اجرای پروژه های عمرانی و خدمات و داشتن شهرهای آباد و زیبا می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان میناب عنوان کرد : ایجاد کمیته های اقتصادی با حضور متخصصان و صاحب نطران حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری در شهرداری ها از ضروریتهای شرایط موجود است که مورد تاکید می باشد و بایستی با ایجاد این کمیته پتاسیل های اقتصادی و سرمایه گذاری موجود در شهرها شناسایی و اجرایی شود.

فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت : جذب مشارکتهای مردمی و استفاده از ظرقیت بخش خصوصی در اجرای پروزه های عمرانی و خدماتی شهرداریها لازمه توسعه شهرها می باشد و شهرداریهای موفق از این الگو بهره برده اند که بایستی استفاده از تجربه های موفق سایر شهرداریها مورد توجه شهرداران ومدیران شهری باشد.

معاون استاندار همچنین با اشاره بر ضرورت توجه به فراهم  کردن منظرهای مناسب شهری و ارائه خدمات شهری مناسب خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلات موجود شهرداریها در خصوص تامین ماشین الات خدماتی، طی هفته اینده تمام شهرهای شهرستان با همکاری شوراهای اسلامی و دهیاریها و هم افزایی شهرداریهای تنطیف شهری صورت خواهد گرفت.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر