منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۷
شناسه خبر: 230894
گروه :خبر
13940721000272_PhotoA

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اختلاف دو طرف درباره توافق هسته‌ای، خواستار همکاری تل‌آویو و واشنگتن برای مقابله با فعالیت‌های کشورمان در منطقه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ژنرال «ژوزف دانفورد» رئیس جدید ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت، در حالی که آمریکا و اسرائیل درباره توافق هسته‌ای ایران اختلاف‌نظر دارند، دو طرف باید با فعالیت‌های «بد» ایران در منطقه برخورد کنند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» در این دیدار بود که نتانیاهو مدعی شد، توافق هسته‌ای به ایران قدرت می‌دهد تا ناآرامی را در خاورمیانه گسترش دهد و در عین حال، این کشور را قادر می‌سازد تا بمب اتمی تولید کند.

«گِرِگ هیکس» سخنگوی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره این دیدار گفت: «در نشست دانفورد با نتانیاهو در اقامتگاه او، آنها درباره داعش، نفوذ ایران و روابط این کشور با حزب‌الله نیز گفت‌وگو کردند».

بر اساس این گزارش، نتانیاهو در آغاز این دیدار گفت: «چالش‌هایی وجود دارد و من فکر می‌کنم این توافق مشترک وجود دارد که ما باید تهاجم در منطقه را متوقف کنیم، به ویژه تهاجمی که هدف آن اسرائیل است. مسائل بسیاری وجود دارد که باید درباره آن گفت‌وگو کنیم؛ مانند اینکه چگونه منافع امنیتی مشترک خود را تقویت کنیم و توانایی اسرائیل برای دفاع از خود در قبال این تهدید و سایر تهدیدات را بالا ببریم».

دانفورد نیز در دیدار با نتانیاهو گفت، اسرائیل را به عنوان مقصد اول سفر خود انتخاب کرده که این امر منعکس‌کننده اهمیت روابط آمریکا با اسرائیل است.

وی با بیان مطلب فوق افزود: «مطمئن هستم راه‌حل این چالش‌ها همکاری ماست و این چیزی است که من به انجام آن متعهد هستم و به همین دلیل است که اینجا هستم».

بر اساس این گزارش، دانفورد در طول سفر دو روزه خود به اراضی اشغالی با «گادی ایزنکوت» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، «موشه یعلون» وزیر جنگ این رژیم و سایر رهبران نظامی دیدار و گفت‌وگو کرد. دانفورد در دیدار با یعلون نیز درباره بسته کمک نظامی آمریکا به اسرائیل گفت‌وگو کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی