منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۸
شناسه خبر: 192453
گروه :خبر
ذکر صلوات

ذکر شریف صلوات از ذکرهایی است که انسان به خاطر کوتاهی درآن ، در روز قیامت حسرت می خورد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز چند چیز است که ثواب آن فوق العاده است . یکی نماز جماعت است وقتی در نماز جماعت شمار نمازگزاران از ده نفر بگذرد ، اگر همه آسمان ها کاغذ و دریاها مرکب و درختان قلم شود وجن وانس به همراه فرشتگان نویسنده شوند، نمی توانند ثواب یک رکعت آن را بنویسند .

از دیگر چیزهایی که ثواب آن فوق العاده است ، این است که عده ای از امت پیامبر (ص) دور هم جمع شوند وبا یاد پیامبر خدا ، بر محمد وآل او صلواتت بفرستند .

صلوات همکاری با خداست . خدا وند وفرشتگانش بر پیامبر درود می فرستند . ای کسانی که ایمان آورده اید ، بر او درود فرستید وبه فرمانش به خوبی گردن نهید .

صلوات همکار و همنوا شدن باخداست واز این بالاتر اطاعت امر الهی است .

میزان عمل یکی از موارد بسیار مهم در روز قیامت است . در اعمال انسان سنجیده و ارزش گذاری می شود برخی از چیزها موجب می شود که میزان حسنات انسان سنگین شود . یعنی با وجود آن چیزها ، انسان رشد وکمال پیدا می کند وارزش وجودی او افزایش می یابد .

محبت و ولایت اهل بیت صل الله علیه واله وسلم  ، تسبیحات اربعه ، حسن خلق و صلوات بر محمد وآل محمد از اموری است که میزان حسنات انسان را سنگین می کند .

امام رضا علیه السلام با فضیلت ترین و بهترین دعا را صلوات بر محمد وآل محمد معرفی کرده اند .

انتهای پیام /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی