منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
شناسه خبر: 310148
گروه :خبر
n00013288-b

یک کارشناس مذهبی با اشاره به نقش حجاب در سلامت روان گفت: برهنگی زنان و آرایش و عشوه گری آنان،موجب امراض روانی و سبب کوفتگی اعصاب جوانان و ایجاد هیجانهای بیمار گونه عصبی می شود و گاه سرچشمه امراض خطرناک روانی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ صغری ذاکری کارشناس مذهبی در گفتگویی با خبرنگار سوریاس با بیان اینکه حجاب و پوشیدگی نقش بسیار مهمی در سلامت روان دارد ، گفت: حجاب حریمی میان زن و مردان نامحرم است و سبب فروکش کردن غریزه جنسی می شود و خاموشی این شعله و در مسیر طبیعی قرار گرفتن آن باعث می گردد بسیاری از مشکلات نظیر قتل و جنایت از جامعه رخت بربندد.

 

وی ادامه داد: این چنین حریمی برداشته شود و آزادی بی قید و شرط به میان آید ، باید شاهد زندگی حیوانی باشیم که در آن صورت ، اضطرابهایی دچار افراد می شود .

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه غرایز جنسی  اگر مهار نشود بسیار خطرناک هستند ، بیان کرد: زیرا غریزه جنسی نیرومند و چون اسبی سرکش است که هر چه بیشتر اطلاعت شود و افسارش رهاتر گردد ، سرکشتر می شود و ضربه ای کاری تر بر انسان وارد می کند یا همچون آتشی است که هر چه به آن بیشتر هیزم بدهند ، شعله ورتر می شود .

صغری ذاکری با اشاره به این خطر برهنگی و بدحجابی سلامت جامعه را به خطر می اندازد ، تصریح کرد:  برهنگی زنان و آرایش و عشوه گری آنان ، مردان مخصوصا جوانان را در تحریکی دایم قرار می دهد ، تحریکی که سبب کوفتگی اعصاب ایشان و ایجاد هیجانهای بیمار گونه عصبی می شود وگاه سرچشمه امراض روانی است .

این کارشناس مذهبی گفت: بدون تردید حجاب و پوشش ، تاثیرات بسیار مثبتی بر روح و روان زن دارد عفاف و پوشیدگی برای زنان هم چون سد و حفاظی است که زن در سایه ی آن از هر ذلت و تحقیری در امان می ماند   .

وی ادامه داد: دین اسلام با واجب کردن حجاب ، نمی خواهد زن بازیچه ی دست شهرت پرستان شود و ارزش او به میزان پایین بیاید که تنها وسیله ای برای برطرف ساختن شهوت ها باشد اسلام خوشی های مشروع را برای زن می پسندد و البته تامین آن را در سایه ی عفاف می داند .

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه عفاف ثمره حجاب و پوشش است ، خاطرنشان کرد: عفاف که ثمره ی حجاب و پوشش است ، عامل آرامش و سکون انسان و دور ماندن او از عوامل پریشانی و در نهایت باعث رضایت وجدان است .

وی در ادامه تصریح کرد: چه بسیارند عوامل ناامنی فکری و ذهنی که عفاف مانع بروز آن هاست ، عفاف موجب احساس امنیت و شرف آدمی است و باعث می شود که آدمی بتواند در طول حیاتش درست فکر کند و نیکو تصمیم بگیرد .

وی تاکید کرد: زن به دلیل این که عواطف و احساسات قوی تر در برابر مرد دارد از نظر روانی نفوذ پذیر تر از مرد است یعنی از عوامل بیرونی بیش تر از مرد متاثر می شود این تاثر و نفوذ پذیری وقتی از یک منبع یعنی از سوی شوهر باشد باعث می شود وحدت یگانگی روانی زن حفظ شود .

این کارشناس مذهبی افزود: ولی وقتی زن بدون حجاب در اجتماع مردان نامحرم حاضر می شود به آسانی تحت تاثیر روانی و عاطفی آنان قرار می گیرد و وحدت روانی او از بین می رود وبا از بین رفتن وحدت روانی ، دچار اظطراب و آشفتگی می شود .

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است