منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۵
شناسه خبر: 263269
گروه :خبر
images

مدرسین دانشگاه های استان هرمزگان اعدام شیخ نمر عالم شیعه عربستان را محکوم کردند و انزجار خود را از عاملین این اقدام اعلام کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ؛ مدرس دانشگاه هرمزگان با اشاره به اینکه برگی دیگر از عصر و دوران جاهلیت به اصطلاح مدرنیته آل سعود رقم خورد ، گفت : شیخ النمر یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر در عربستان بود که توسط آل سعود در سال 2012بازداشت شده بود که با امضای شاه سعودی حکم  اعدام آیت الله اجرا شد.

شهادت شیخ نمر توطئه یهود باهدف تفرقه در دنیای اسلام است

حسن سلامتی هرمزی، مدرس دانشگاه های هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد: شهادت شیخ نمر برای جامعه اسلام به خصوص شیعیان آنقدردردناک است که نمی توان آن را نمی پذیرد.

 

وی افزود : حکم اعدام شیخ نمر بارها از سوی سازمانهای حقوق بشری محکوم شده و از عربستان خواسته شده بود که این را اجرا نکند اما عربستان با این اقدام گور خود را کند .

 

سلامتی با بیان اینکه ما خواستاریم که جامعه حقوق بشری نیز تو این جریان ورود پیدا کند واین اقدام جاهلیت آل سعود را به شدت محکوم و برخورد قاطعی کند؛ تصریح کرد : اساتید دانشگاه هرمزگان این اقدام خباثت آمیز جنایت کارانه آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان سعودی را به شدت محکوم می کنیم.

 

مدرس دانشگاه های هرمزگان اظهار کرد : اگر ما به عمق ماجرا فکر کنیم  این اقدام جنایت کارانه رژیم آل سعود بخشی از توطئه صهیونیستی برای تشدید تفرقه بین امت اسلامی واختلاف بین شیعیان واهل تسنن است که به فضل الهی وخون پاک شهیدان از جمله این عزیز ناکام وبا هوشیاری وهوشمندی و وحدت مسلمانان به گونه ای معکوس آثار خود را هویدا خواهد کرد .

 

وی یکی دیگر از دلایل این اقدام وحشسانه را شکست سیاست های داخلی و خارجی وشکست مفتضحانه آل سعود در منطقه ازجمله  در عرصه حمایت از تروریسم تکفیری ، جنگ وتجاوز علیه مردم یمن و ناکارامدی و پشتیبانی از آل خلیفه برابر انقلاب مردم بحرین از عوامل ارتکاب این جنایت بزرگ وداعش گونه قلمدادکرد.

 

  اعدام شیخ نمر اعدام انسانیت است

قاسم حیدری مدرس دانشگاه شهرستان جاسک در گفتگو با فرهنگ کده افزود : این رژیم به اسم اسلام و اهل سنت این گونه جنایات را انجام می دهد اما واقعیت امر این است که به سنی و شیعه رحم نمی کند و هر صدایی علیه ظلم و جور و استکبار بلند شود در نطفه خفه می کند.

 

مدرس دانشگاه جاسک اظهار کرد :  اعدام شیخ نمر در واقع اعدام انسانیت ؛ آزادی بیان و اندیشه بود و رژیم خون خوار آل سعود که ادعای پرچم داری جهان اسلام را دارد در واقع لکه ننگی بر پیشانی اسلام است.

وی خاطر نشان کرد : همان گونه که داعش فرزند نامشروع این رژیم در جهان اسلام خون هزاران بی گناه از شعیه و سنی به زمین ریخته است و اگر رژیم سعودی ادعای دفاع از اهل سنت دارد چرا فریاد های مسلمانان غزه که سنی هستند را نمی شنوند و با اربابان صهیونیستی خود مجالس عیش و نوش برپا می کنند.

 

مدرس دانشگاه جاسک  با بیان اینکه  آل سعود را باید رژیم سعودی صهیونیستی نامید ،تصریح کرد : تمامی سیاست های رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایت کار را اجرا می کند لکه ننگی بر جهان اسلام است.

 

حیدری ادامه داد: اعدام شیخ نمر باید گفت (بای ذنب قتلت ) (تکویر -9)  به کدامین گناه کشته شده است ؟ کجایند مدعیان حقوق بشر؟ کجایند حامیان آزادی بیان ؟ چگونه است که هنگام اعدام یک جنایتکار و قاتل در ایران صدای اعتراض آنها مبنی بر عدم رعایت حقوق بشر گوش فلک را کر می کند اما در این هنگام که عربستان عالم ربانی شیخ نمر را با دلایل واهی اعدام کرد سکوت کردند و کر و کور و لال می شوند.
وی افزود : رژیم سعودی صهیونیستی بداند با شهادت شیخ نمر شیخ نمرهای زیادی رشد می کنند و به برکت خون این شهید گرامی و این رژیم به همراه اربابانش نابود می شود و جهان با ظهور منجی عالم بشریت از دست این کفتاران خون خوار پاک می گردد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است