منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
شناسه خبر: 196236
گروه :خبر
85880050572869471031735105162

استاد حوزه علمیه بندرعباس با بیان اینکه در اجرای طرح جداسازی کارکنان زن و مرد باید از زیاده روی اجتناب کرد،گفت:در اجرای این طرح اصل تامل و جنبه های حفظ حرمت اشخاص حفظ شود تا تبدیل به یک مطالبه عمومی و درخواست ملی شود.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده،استاد حوزه علمیه و دانشگاه بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز طرح جداسازی اخلاقی کارکنان زن و مرد را یک اصل دینی برای حفظ حریم های عفت و پاکی دانست و گفت: در اصل این موضوع شکی نیست و تحقق حفظ حریم عفت باید مورد توجه و دقت قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه پوشش حضرت زهرا (س) در برابر پیرمرد نابینا الگوی حفظ حریم است، اظهار کرد:حفظ حریم یک طرفه نیست و زن باید با حفظ حریم عفت و پاکدامنی در جامعه نقش داشته باشد.

عبادی با بیان اینکه امام راحل نیز به حفظ و رعایت حریم ها توجه داشتند، یادآور شد:حضرت امام از تحصیل دخترشان در دانشگاه که اختلاط وجود داشت ممانعت نکردند لذا باید موقعیت ها را در نظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه امکان تفکیک 70 درصد از دستگاهها وجود دارد اظهار کرد:اصل براین است که باید دستگاهها و دانشگاهها تفکیک شوند و اختلالاط غیر ضروری باید از بین برود

استاد حوزه علمیه بندرعباس تصریح کرد:برای جاهایی که امکان تفکیک وجود ندارداز باب ضرورت باید اقدامات فرهنگی انجام داد و با حفظ حریم و حدود شرعی فعالیت داشته باشند.

وی با اشاره به جداسازی زنان و مردان در اتوبوس ومترو عنوان کرد:هر امری که در جامعه تبدیل به فرهنگ عمومی شود برای مردم قابل قبول است.

عبادی تاکید کرد:اجرای هر طرحی با بهانه گیری و مخالف های عده ای روبرو است لذا باید بنا را برنظام جمهوری قرار داد و با تدبیر این اقدام در دستگاهها، شرکت ها، دانشگاهها و اماکن عمومی و دولتی جداسازی انجام شود.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح جداسازی باید از زیاده روی اجتناب کرد،گفت:باید مراقب بود در اجرای این طرح اصل تامل و جنبه های حفظ حرمت اشخاص حفظ شود تا تبدیل به یک مطالبه عمومی و درخواست ملی شود.

استاد حوزه علمیه بندرعباس اظهار کرد:این اقدام نیازمند فرهنگ سازی است و باید در این مسئله دستگاهها را هدایت کردسپس قانون برای حمایت وارد شود اما قانون اجباری راهی اشتباه است.

وی تاکید کرد:همه نخبگان، مسئولی و رسانه ها باید برای فرهنگ سازی وارد شوند و در کنار صدا و سیما به فرهنگ سازی بپردازند تا اجرای آن در جامعه سریع تر شود.

عبادی با بیان اینکه روحانیت وظیفه دارند گوش زد کنند و از طریق دولت نیز به عنوان یک مطالبه عمومی قرار گیرد،خاطر نشان کرد:دلسوزان نظام بایدکمک کنند تا با لطافت و ظرافت پیش رود و با حفظ حرمت ها و تعالیم اسلام  بهانه ای برای مخالفان برای لکه دار شدن این طرح نشود.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است