منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۵۵
شناسه خبر: 216065
گروه :خبر
عباسی-۱

دادستان پارسیان گفت : هر گونه اقدامی که بهداشت عمومی را تهدید کند جرم محسوب می‌شود و با خاطیان برخورد قانونی قضایی صورت می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر، حسین عباسی دادستان شهرستان پارسیان در جمع خبرنگاران گفت: ما در قبال سلامت و پاکی محیط زیست مسئول هستیم و باید از ابزارهای قانونی برای رسیدن به اهداف سلامت غذایی و زیست محیطی در جامعه استفاده کنیم.

 

 

وی اضافه کرد: سازمان جهانی بهداشت کشورها را ملزم به رعایت موضوعات زیست محیطی و سلامت تغذیه کرده که یکی از مهمترین ارکان آن صنعت کشاورزی می‌باشد و باید راهکارهای ایجاد امنیت غذایی را عملیاتی کرد تا هم سلامت مردم تضمین شود و هم به استانداردهای جهانی نزدیک شویم.

 

 

دادستان پارسیان با اشاره به ارزش‌های مد نظر قانون‌گذاران در تصویب قوانین خاطر نشان کرد: قانون‌گذاران در زمان تصویب قوانین ارزش‌ها و اصولی از قبیل حفظ جان، مال، آبرو و ناموس را مد نظر قرار داده‌اند که تجاوز به آنها جرم محسوب می‌شود و یکی از نمونه‌های بارز آن سلامت و بهداشت عمومی است که عدم رعایت آن موجب تجاوز به اصول شناخته شده در قانون می‌باشد.

 

 

عباسی در ادامه تصریح کرد: هر گونه اقدامی که به منزله تهدید علیه بهداشت عمومی باشد از قبیل آلوده کردن آب آشامیدنی یا توزیع آب آلوده، ریختن مواد مسموم و کشنده در رودخانه‌ها، ریختن زباله در خیابان‌ها به دلیل اینکه تجاوز به حقوق دیگران است جرم محسوب می‌شود و قانون‌گذار برای مرتکبان، بنا بر نوع جرم محکومیت‌هایی در نظر گرفته است.

 

 

دادستان پارسیان اظهار داشت: ملاک رسیدگی به این جرایم و شناخت آن با مراجع مربوطه است به عنوان مثال در خصوص آلودگی محیط زیست نظر کارشناسی محیط زست ملاک عمل قرار می‌گیرد، در خصوص کشتار غیر مجاز دام سازمان دامپزشکی و در موارد ریختن زباله‌ها در خیابان‌ها و آلوده کردن محیط زندگی مردم نظر کارشناسی وزارت بهداشت ملاک صدور حکم و اجرای قانون قرار می‌گیرد.

 

 

عباسی با اشاره به وضعیت کشاورزی در پارسیان گفت: بخشی از امرار معاش مردم در پارسیان و محصول رایج این شهرستان کشت گوجه فرنگی است که اگر مقدمات آن از قبیل تأمین بذر، کود به درستی مدیریت نشود علاوه بر اینکه در دراز مدت با کاهش ثمردهی روبرو خواهیم شد مواد مفید و آلی زمین نیز از بین خواهد رفت و به نوعی محیط زیست و سلامت مردم دچار تهدید می‌شود.

 

 

دادستان پارسیان خاطر نشان کرد: همانگونه که در جلسه حضوری با کشاورزان پارسیان عنوان شد کشاورزان باید از بذر و کود استاندارد استفاده کنند تا هم سلامت غذایی مردم تأمین شود و هم محیط زیست با خطر مواجه نشود.

 

 

عباسی با بیان این مطلب که کشاورزان شهرستان در خصوص استفاده از بذر و کودهای استاندارد کاملاً توجیه شده‌اند گفت: با متخلفان و تهدید‌کنندگان بهداشت عمومی هم در مرحله دادسرا و هم در دادگاه برخورد قضایی قانونی خواهد شد.

 

 

دادستان پارسیان تأکید کرد: تهدید سلامت مردم قابل چشم‌پوشی نیست و نباید در مقابل آن کوتاهی کرد لذا قبل از آغاز فصل زراعی جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده و هم اکنون نیز این تأکید تکرار می‌شود متخلفین تا یک سال حبس مجازات خواهند شد.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است