منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۳
شناسه خبر: 204175
گروه :خبر
image314064
 

روزنامه اصلاح طلب از "خانه تکانی در پاستور" در "دوران پساتوافق" خبر داد

باید منتظر تغییرات عمده در کابینه باشیم/ اذهان آماده پذیرش هر نوع تغییری در دولت است

آرمان مدعی شد: رئیس‌جمهور روحانی حق دارد کابینه را در همه حوزه‌ها همچون اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ترمیم کند. تغییر کابینه در حالی که فصل جدیدی پیش روی ما قرار دارد، چندان غیرمنتظره نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روزنامه اصلاح طلب آرمان در یاداشتی مدعی شد که مردم پس از خبر پایان مذاکرات به خیابان‌ها آمدند تا نشان دهند از دیپلماسی دولت یازدهم و رویکرد انتخابی این دولت خشنود بوده و به رای خود در 24 خرداد 92 افتخار می‌کنند اما یک سوال در ذهن آنها بود که برای طرح آن رودربایستی داشتند و آن سوال هم این بود: «اکنون که تا حدودی پرونده هسته‌ای به سرانجام رسیده است برنامه دولت برای تحقق خواسته‌های مردم و افزایش رفاه و شادی چیست»

این روزنامه با طرح سوال دیگری از جانب مردم همچنین مدعی شد که برخی که بیشتر در جریان امور بودند هم پرسیدند: «آیا کابینه فعلی که برای شرایط آن دوره یعنی پیشاتوافق چیده شده بود، برای فضای پساتوافق هم ابقا خواهد شد یا اینکه اگر برخی ضعف‌ها در ماه‌های قبل به دلیل برهم نخوردن فضای کابینه به دلیل حساس بودن شرایط مذاکرات هسته‌ای نادیده گرفته شده بود، آیا اکنون برنامه‌ای برای اصلاح آن وجود دارد یا خیر و تغییر کابینه که در شرایط پساتوافق امری مورد نیاز و مورد انتظار جهت اجرای برنامه‌های جدید است از چه زمانی در دستور کار قرار خواهد گرفت؟»

آرمان همچنین نوشته است: چندی قبل وعده ترمیم کابینه داده شده بود و قرار بر این بود که برخی وزرا متناسب با شرایط روز تغییر کنند که بیش از همه نام وزیر کشور مطرح شد. پر بیراه نیست اگر ادعا شود اکنون زمینه برای هر اقدامی جهت ترمیم کابینه از سوی رئیس‌جمهور آماده است چرا که آن نشاط لازم برای پذیرش تغییرات به سبب توافق احتمالی هسته‌ای ایجاد شده و اذهان آماده پذیرش هر نوع تغییری در دولت است.

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه افزوده است: رئیس‌جمهور روحانی حق دارد کابینه را در همه حوزه‌ها همچون اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ترمیم کند. تغییر کابینه در حالی که فصل جدیدی پیش روی ما قرار دارد، چندان غیرمنتظره نیست.

آرمان پیش از این هم در جریان برگزاری برخی از همایش های اصولگرایان و سخنرانی احمدی‌نژاد در بابل، به شدت با برخی از استانداران و فرمانداران مخالفت کرده بود و در نهایت به این نتیجه رسیده بود که وزیر کشور باید تغییر کند.

این در حالی است اگر قرار باشد وزیری تغییر کند به خاطر توافق احتمالی میان ایران و 5+1 نبوده و بسیاری از وزرا نشان دادند که باید مسئولیت را به دست جوان تر ها بسپارند تا گره مشکلات کشور باز شود.

هرچند که هنوز تا تصویب این قطعنامه مسیر زیادی باقی مانده است و نمیتوان منکر لابی های گسترده برای به نتیجه نرسیدن توافق توسط همپیمانان ناراضی آمریکا شد.

البته باید در نظر داشت موج قبلی شایعه تغییر که توسط رسانه های اصلاح طلب منتشر شد، هرچند از سوی برخی از مشاورین روحانی تأیید اما در نهایت سخنگوی دولت آن را رد کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان