منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
شناسه خبر: 274324
گروه :خبر
13941010000230_PhotoA

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: آمریکا می خواهد به مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز ما وارد شود و نفوذ اقتصادی را نیز در برنامه دارد که باید جلوی این نفوذ را بگیریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز عصر امروز (پنج‌شنبه) در مراسم گرامیداشت آیت‌الله شیخ نمر در سالن شیرودی تهران، اظهار داشت: گروه‌های اصولگرا 180 نماینده را از میان خود انتخاب کرده‌اند و به این افراد گفته شده در مورد لیست 30 نفره تهران نظر بدهند.

وی افزود: اوراقی به آنها داده شده و آنها هم 30 نفر را انتخاب می‌کنند. در غربال اول این تعداد که خیلی زیاد است 60 نفر از افرادی که رأی بیشتری دارند انتخاب می‌شوند و در مرحله بعد اینها غربال مجدد شده و باز یک انتخاب دوم و سوم نیز وجود دارد و ما کاملاً به این انتخاب‌ها جنبه دموکراسی و مردمی داریم.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه همه گروه‌های اصولگرا صاحب نظر هستند، گفت: انتظار داریم یک لیست 30 نفره برای تهران آماده بشود و در شهرستان‌ها نیز یک لیست صادر شود.

وی اظهار داشت: گروه های مختلف اصولگرا 180 نماینده معرفی کردند و فعلا به آنها گفته شده درباره 30 نفر تهران نظر دهند.

آیت‌الله موحدی کرمانی تأکید کرد: اگر اصولگراها احساس کردند با تعدد نامزدها آسیب می‌بینند برای رضای خدا این تعددها را کم و افرادی به نفع لیست واحد کنار بروند اگر چنین بشود ما امیدواریم خدای رحمان نیز رحمتش را شامل ما می‌گرداند.

وی با بیان اینکه ما پس از ارائه لیست واحد احساس می‌کنیم که وظیفه خود را انجام داده‌ایم گفت: ما سعی خود را کرده‌ایم حال نتیجه انتخابات هر چه می‌خواهد باشد اما توصیه من این است که ما فقط مسئول رأی خود نیستیم ما مسئولیت اجتماعی داریم باید دیگران را روشن و در انتخاب افراد آنها را آگاه کنیم.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه مبادا گول برخی از شعارها و افراد ناپخته را بخوریم که برای رأی دادن به لیست‌ها باید ببینیم افراد چه سوابقی دارند امروز وظیفه سنگین است. ما حقیقتاً‌ نگرانیم که مبادا افرادی که دارای اعمال خوب و مثبت هستند به دلیل کوتاهی در مسئله انتخابات نمره صفر بگیرند.

آیت‌الله موحدی کرمانی به وظیفه فردی و اجتماعی انسان‌ها در همین راستا اشاره کرد و گفت: ما یک مسئولیت فردی داریم و یک مسئولیت اجتماعی که مسئولیت اجتماعی ما به مراتب مهمتر و بیشتر از مسئولیت فردی است.

وی در توضیح مسئولیت فردی گفت: مسئولیت فردی یعنی اینکه یک نفر بگوید من به جامعه کار ندارم و خدا آنچه از من به عنوان نماز، زکات و روزه خواسته است انجام می‌دهم اما اینکه در جامعه می‌گذرد به من مربوط نیست که البته این منطق،‌منطق غلط است.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز نقل قولی از پیامبر اکرم (ص) در همین رابطه اشاره و تصریح کرد: پیامبر عظیم‌الشأن اسلام صریحاً می‌فرمایند اگر کسی در فکر جامعه اسلامی نباشد و وظیفه خود را در رابطه با جامعه نشناسد و یا بشناسد و عمل نکند چنین فردی مسلمان نیست.

آیت‌الله موحدی کرمانی «تشکل»‌را یکی از مسائل مهم برای ادای حبه اجتماعی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: چه بسا انسان‌‌ها به صورت فردی نتوانند در جامعه مؤثر باشند اما وقتی به صورت تشکل و مجموعه در آمده‌اند می‌توانند مؤثر واقع شوند.

وی در ادامه در تعریف اصولگرایی نیز گفت: اصولگراها یعنی انسان‌هایی مؤمن، متدین، تابع ولایت، علاقه‌مند به خدمت و علاقه‌مند به دین، پیرو قرآن و اسلام.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: اصولگرایان می‌خواهند دست به دست هم داده و متحد و یکی شوند. مرحبا به این همت و تشکلی که با این عنوان به وجود آمده. اینها می‌خواهند بدانند امروز وظایف ما چیست، آنها برای شناخت این وظیفه نیازمند بینش قوی هستند که دشمن و توطئه آنها را بشناسد،‌ما باید به چنین کسی مراجعه کنیم که رهبری آگاه‌ترین افراد جامعه است.

آیت‌الله وحدی کرمانی ادامه داد: مقام معظم رهبری دشمن را به خوبی می‌شناسد، طرح‌ها و توطئه آنها را شناخته و با شجاعت به ما می‌گوید خطر امروز این است آمریکایی‌ را که از در بیرون کردیم امروز می‌خواهد از پنجره وارد شود، آمریکا می‌خواهد فرهنگ ما را عوض و فرهنگ آمریکایی، اروپایی را به وجود بیاورد.

وی تأکید کرد: آمریکا می‌خواهد به مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز ما نفوذ کند و تصمیمات خود را به آنها القاء کند که مقام معظم رهبری این را به صراحت و مکرر بیان کردند.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز با طرح این پرسش که آمریکا درصدد نفوذ فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است وظیفه ما چیست؟ گفت: اینکه ما بی‌تفاوت باشیم در مقابل نفوذ آمریکا قبول نیست، آمریکا می‌خواهد به مجلس خبرگان و شورای اسلامی نفوذ کند و ما موظفیم که جلوی نفوذ آمریکا را بگیریم. مردم باید فکر کنند که چگونه باید نفوذ آمریکا را به مجلس بست.

آیت‌الله موحدی کرمانی اضافه کرد: درصدد هستیم انسان‌هایی صالح، تابع ولایت فقیه، دلسوز نسبت به اسلام و انقلاب را شناسایی و به مردم معرفی کنیم و مردم نیز آنها را بشناسند تا این افراد را به مجلس خبرگان، شورای اسلامی بفرستیم.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر اینکه هر دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی مهم است، گفت: بلکه مجلس خبرگان حتی مهمتر است. ما دعا می‌کنیم خداوند وجود پربرکت رهبری را تا ظهور امام عصر برای ما حفظ کند اما عمر دست خداست اگر خدایی ناکرده برای ایشان اتفاقی افتاد این خبرگان است که باید رهبر را تعیین کنند. باید بکوشیم افراد شجاع، عالم، پیرو امام و رهبری در خبرگان باشد تا برای رهبری تصمیم بگیرد چرا که همان گونه که رهبری فرمودند کلید نظام در دست رهبر است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند