منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰:۰۹
شناسه خبر: 223533
گروه :خبر
13911209000644_PhotoA

یک روزنامه آمریکایی خواستار آن شده که دولت این کشور به منظور تغییر نظام ایران استفاده از دیپلماسی عمومی و سیاه‌نمایی درباره وضعیت زنان را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «پیتر کهنلو» که رئیس اکثریت ایرانی‌های مقیم آمریکا معرفی شده در یادداشتی به معرفی «نقشه‌راهی برای تغییر نظام ایران» پرداخته است.

«کهنلو» در این نوشته در روزنامه وال‌استریت‌ژورنال از سیاست دولت آمریکا در قبال ایران و «برجام» انتقاد کرده و نوشته درون‌مایه دیپلماسی واشنگتن با تهران را این ایده تشکیل می‌دهد که ممانعت در «جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران» به «قلب» (تبدیل) نظام این کشور متجر خواهد شد.

او می‌نویسد: « اما هیچ چیز در تاریخ 36 ساله جمهوری اسلامی حاکی از آن نیست که چنین قلبی صورت بگیرد.»

«کهنلو» بر همین اساس دستیابی به این هدف را مستلزم داشتن نقشه‌راهی دانسته است که دولت آمریکا باید آن را در سالهای آتی در دستور کار قرار دهد.

او با بیان این پیشنهاد که «کار را با دیپلماسی عمومی آمریکا شروع کنید» از برنامه‌های جنگ نرم رسانه‌ای فعلی آمریکا انتقاد کرده و آنها را اتلاف منابع مالی توصیف کرده است. کهنلو می‌نویسد واشنگتن در حال حاضر بیش از 700 میلیون دلار برای «رادیو آزاد آمریکا و اروپا» و «صدای آمریکا» هزینه می‌کند، در حالی که آنها چیزی جز اتلاف بودجه نیستند.

کهنلو می‌نویسد: «برنامه‌های صدای آمریکا در بهترین حالت، کسالت‌آور هستند و در بدترین حالت، مواضع نظام ایران را ترویج می‌دهند.»

رئیس اکثریت ایرانی‌های مقیم آمریکا با بیان اینکه واشنگتن به عنون راهکار دوم بایستی نابرابری‌های میان زنان و مردان را برجسته کند، می‌افزاید: «دولت آمریکا بایستی… صدای زنان ایران را در بلندگو کند.»

ایده راه‌اندازی پارلمان آنلاین، راهکار دیگری است که او پیشنهاد داده و گفته ایرانی‌های می‌توانند در این پایگاه‌ها بحث‌های سیاسی راه بیندازند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان