منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۵
شناسه خبر: 302560
گروه :خبر
hormoz

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد ظرف ۲۴ ساعت گذشته نیروهای مورد حمایت ارمنستان، ۱۱۹ بار آتش‌بس درگیری‌ها در قره‌باغ را نقض کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از نقض آتش‌بس در قره‌باغ از سوی نیروهای مورد حمایت ارمنستان خبر داده است.

به دنبال تلاش‌ها برای پایان دادن درگیری‌ها در قره‌باغ،‌ روز گذشته اعلام شد که در جلسه‌ای در مسکو بین طرف‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار بر آتش‌بس شد.

آتش‌بس درگیری‌ها توسط مقامات باکو و ایروان هم اعلام و تایید شد تا پس از چند روز درگیری‌ها در قره‌باغ، این تنش‌ها کاهش یابد.

البته طرف‌های درگیری درباره پابرجا بودن آتش‌بس و رعایت آن اظهاراتی گهگاه متناقض را مطرح کرده‌اند تا جایی که طرف ارمنستانی از رعایت آن خبر داده و طرف آذربایجانی از نقض آن.

امروز پنجشنبه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان هم اعلام کرده است که ظرف 24 ساعت گذشته نیروهای مورد حمایت ارمنستان 119 بار آتش‌بس را نقض کردند.

از سوی دیگر برخی دیگر از خبرها حاکی از ادامه برخی درگیری‌ها در قره‌باغ حکایت دارد تا حال این موضوع مطرح شود که آیا آتش‌بس شکننده در قره‌باغ به سمت تحکیم آتش‌بس پیش می‌رود یا به سمت تشدید درگیری‌ها.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است