منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۹
شناسه خبر: 301519
گروه :خبر
13930720000611_PhotoA

الهام علی اف، رئیس‌جمهور آذربایجان اعلام کرد که نیروهای این کشور آتش‌بس را در قره‌باغ نقض نکرده بلکه فقط به اقدامات تحریک‌آمیز ارمنستان پاسخ داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مقامات جمهوری آذربایجان بار دیگر ارمنستان را مقصر تنش‌ها و درگیری‌های نظامی اخیر در قره‌باغ اعلام کردند.

به دنبال از سرگیری درگیری‌های نظامی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منازعه قره باغ، تنش‌‍‌ها در این منطقه بالا گرفت و کار به حملات نظامی متقابل دو کشور کشیده است؛ حملاتی که باکو و ایروان یکدیگر را به آغاز آن متهم کرده‌اند.

در ادامه روند اتهام‌زنی‌ها درباره مقصر اغاز درگیری‌ها در قره باغ، رئیس‌جمهور آذربایجان در نشست شورای امنیت ملی اینم کشور با دفاع از اقدامات ارتش این کشور، ارمنستان را مقصر درگیری‌های اخیر خواند.

الهام علی اف گفت: «آنها(ارمنستان) به مواضع ما حمله کردند و سربازان و پرسنل ما جان خود را از دست دادند. متعاقب این اقدام ارتش ما ضربه مهلکی به سر دشمن وارد کرد و اکنون آنها دارند در جهان فریاد می‌زنند که آذربایجان آتش‌بس را نقض کرد».

وی افزود: «ما آتش‌بس را نقض نکردیم و ما فقط به طور متناسب به اقدامات تحریک‌آمیز پاسخ دادیم. تا زمانی که ارمنستان از اقدامات تحریک‌آمیز دست برندارد، ارتش آذربایجان به تنبیه آنها ادامه خواهد داد».

از سوی دیگر رسانه‌هایی چون اینترفکس گزارش دادند که جمهوری آذربایجان که از کشته شدن ۱۲ نیروی خود در درگیری‌های قره باغ خبر داده بود، امروز دوشنبه کشته شدن سه تن دیگر را تایید کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی