منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۹
شناسه خبر: 319753
گروه :خبر
IMG_0203
 

فرمانده سپاه حاجی آباد عنوان کرد:

باورها و ارزش‌های دینی در اماکن تجاری تقویت شوند

فرمانده سپاه حاجی آباد گفت:جامعه اصناف در طول روز با مادیات و مباحث دنیای در حال کار هستند به همین علت در اماکن تجاری باید به تقویت باورها و ارزش‌های دینی توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم سرهنگ حجت امیری کیا فرمانده ناحیه حاجی آباد  در جمع بازاریان پاساژ ستاره جنوب اظهار کرد: قرآن کریم قبولی عبادت‌ها را مشروط بر اقامه نماز می‌داند که این امر نشان‌دهنده عظمت نماز است و هر عمل نیکی عبادت محسوب خواهد شد ولی هرگز به نماز نمی‌رسد و همچنین در روز قیامت همه کارها بر اساس نماز افراد سنجیده خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ روایت حضرت جبرئیل که فرموده‌اند اگر تعداد نمازگزاران جماعت از 10 نفر بیشتر شود کسی نمی‌تواند ثواب آن را حساب رسی کند، نشانه‌گر اهمیت اقامه نماز جماعت است و اگر نماز جماعت در اماکن عمومی برپا شود اجر آن زیادتر و سبب اتحاد جامعه اسلامی خواهد شد و همچنین در احکام اسلامی نیز توصیه شده است حتی اگر دو نفر قصد اقامه نماز را دارند فرد برتر باید امامت فردی دیگر را برعهده گیرد.

فرمانده ناحیه حاجی آباد تصریح کرد: جامعه اصناف در طول روز با مادیات و مباحث دنیای در حال کار هستند به همین علت در اماکن تجاری باید به تقویت باورها و ارزش‌های دینی توجه ویژه‌ای شود و در این راستا بسیج به برگزاری نماز جماعت در اماکن مذکور اقدام کرده است.

وی افزود:اقامه نمازاین واجب الهی در هرمکانی به نوبه خود جلوه ای دیدنی  از اوج بندگی انسان در برابر حق تعالی را به نمایش خواهد گذاشت ، توجه به این مسئله الهی به صورت جماعت خود جلوه زیباتری از بندگان را در برابر خداوند متعال نمایان می کند که دست در دست برکرمش بالا می کنند و در برابرش کرنش می نمایند.

رامین آشوری ریاست اداره صنعت معدن تجارت شهرستان حاجی آباد در برگزاری این برنامه معنوی ،با اشاره به اینکه نخستین نماز جماعت با استقبال کسبه این شهر در پاساژ ستاره جنوب برگزار شد اظهار داشت: این برنامه الهی در نقاط مختلف در اماکن تجاری برگزار می شود.

وی افزود: در این راستا به نوبت ودر زمانهای مختلف نماز جماعت در اماکن تجاری که فضای مناسبی دارند اجرا خواهد شد .

از جلوه های این حضور ،در برگزاری نخستین نماز جماعت در این مکان تجاری این بود که ، مغازه داران با بستن مغازه های خود اقامه  نماز جماعت کردند ودر این وقت الهی درب دنیا را بستند ودرب الهی را بیش از پیش گشودند.

پیامبر اسلام(ص) فرموده‌اند مثل نماز مثل ستون خیمه است، اگر ستون محکم باشد طناب‌ها و میخ‌ها و چادر کارآیى دارند، اما اگر ستون بشکند نه طنابى به کار مى‌آید و نه میخى و نه چادرى ؛ از این احادیث در ارتباط با جایگاه نماز بسیار بیان شده است.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر