منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۸
شناسه خبر: 349429
گروه :خبر
IMG_8351

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش باورهای غلط و بی تفاوتی نسبت به یکدیگر را از عوامل اصلی گسترش مصرف مواد مخدر در جامعه عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، محمد حسن جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش در نشست بصیرتی که با حضور جمعی از ساکنان و نمازگزاران در مسجد خاتم الانبیاء کیش برگزار شد بر همکاری و هماهنگی تمامی مردم و دستگاه های دولتی در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

بنابر این گزارش، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با تبریک هفته دولت به دولتمردان جمهوری اسلامی مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از گسترش مصرف مواد در جامعه را از دغدغه های مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: باید بسیج وار کمربندها را ببندیم و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری بر کاهش 5 درصدی سالیانه مواد مخدر در کشور همه با هم همگام و همراه لباس رزم پوشیده و به فرمان رهبر معظم انقلاب لبیک بگوییم.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی بسیج در کشور یادآور شد: بسیج باید چون گذشته و 8 سال دفاع مقدس در میدان حضور یابد تا فضیلت های اصلی انقلاب زنده بماند.

جهان با تاکید بر اینکه سودهای وسوسه انگیز و سرشار از تجارت مواد مخدر در تلاش است تا شور و شعور بسیجی را از جامعه اسلامی جدا سازد اظهار کرد: بیش از 230 هزار شهید در راه مبارزه با مواد مخدر به درجه رفیع شهادت نائل شده اند که اگر آگاهانه و مخلصانه راه آنان را ادامه نداده و وارد میدان مبارزه نشویم و بی تفاوت از کنار وقایعی که امروز جوانان و خانواده های ما را نشانه گرفته اند بگذریم باید پاسخگوی خون شهدا و فرزندانشان باشیم.

وی تصریح کرد: بسیج باید پرچم آگاه سازی نسبت به معضلات جامعه را به دوش گرفته، محله به محله حرکت کند و با برگزاری نشست های بصیرتی جوانان و خانواده ها را نسبت به مشکلات عدیده ای که مواد مخدر برای خانواده ها، جامعه و ایران اسلامی به وجود می آورد آگاه کند.

این مسوول با اظهار تأسف از گسترش مصرف مواد در میان بانوان تاکید کرد: به دلیل باورهای غلط و آگاه نبودن افراد جامعه از خطراتی که آنان را تهدید می کند بسیاری از بانوان به بهانه های مختلف مانند جلوگیری از چاقی و لاغر شدن و یا تغییرات در ظاهر و چهره به استفاده از موادی روی می آورند که آن ها را درگیر مواد مخدر و روانگردان های مختلف می کند.

جهان همچنین با تاکید بر اینکه بسیار از افراد معتاد، انسان های تحصیل کرده جامعه هستند گفت: متاسفانه امروز بی تفاوتی نسبت به یکدیگر گریبان گیر افراد جامعه شده و نسبت به یکدیگر هیچ مسئولیتی احساس نمی کنیم به همین دلیل از فامیل و همسایگان خبر نداشته و حاضر نیستیم خود را در مشکلات دیگران درگیر کنیم و این اقدام به دشمنان فرصت می دهد تا جوانان و خانواده های ناآگاه را اغفال کرده و به نابودی بکشند.

وی ادامه داد: اگر در 8 سال دفاع مقدس نیز به چنین بی تفاوتی دچار شده و با همدلی و هماهنگی از میهن اسلامی دفاع نمی کردیم امروز با اقتدار نمی توانستیم در صحنه های جهانی آماده و پیروز باشیم.

این مقام مسئول در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش بیان کرد: سودجویان مواد مخدر، این مواد را به شکل های مختلف مانند مواد نیروزا در ورزشگاه ها، داروهای لاغری در آرایشگاه ها و عطاری ها همچنین به شکل شکلات و آدامس برای کودکان در اختیار مردم قرار داده و آن ها را به سوی اعتیاد و تباهی سوق می دهند.

وی مصرف سیگار و قلیان را که به سادگی در میان جوانان و خانواده ها رایج شده است دروازه ورود به اعتیاد خواند و افزود: بسیاری از مردم به دلیل ناآگاهی فکر می کنند که مصرف سیگار و قلیان مضر نیست اما باید به این افراد هشدار داد که مصرف قلیان به خصوص با مواد مخدری که در به آن افزوده شده است دروازه ورود به دنیای اعتیاد است.

جهان با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است تا نسل ایرانی را نابود کرده و سرزمین ما را جولانگاه خود سازد خاطر نشان کرد: اگر مردم وارد میدان شده و با آگاهی از حقوق حقه خود در سلامت جامعه دفاع کرده و خواستار نابودی سودجویان و تجارت مواد مخدر شوند بی تردید مسئولان نیز وارد میدان شده و همه با هم و دست در دست یکدیگر جامعه اسلامی و جوانان خود را از نابودی و تباهی نجات خواهیم داد.

انتهای پیام /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی