منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸
شناسه خبر: 224037
گروه :خبر
564

کارشناس امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان هرمزگان گفت :مهمترین عامل ارتقاء سلامت روان زنان و کودکان تعمیق باورهای دینی در کانون خانواده است.

دارابی ،کارشناس امور اجتماعی بهزستی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ پیرامون ارتقاء سلامت روان زنان وکودکان گفت: مطابق با اهداف چشم انداز 20 ساله نظام ، ایران 1404 جامعه ای است که در آن تقویت نهاد خانواده جایگاه زنان را در عرصه اجتماعی و استیفای حقوق شرعی وقانونی زنان در همه زمینه ها محقق شده باشد .

 

 

وی با توجه به مفاد 220 قانون برنامه پنجم توسعه ، خاطرنشان کرد: دولت با همکاری سازمانها و دستگاههای ذیربط از جمله مراکز امور زنان و خانواده با اهداف تقویت نهاد و جایگاه زنان در عرصه های اجتماعی و استیفاء حقوق شرعی و قانونی بانوان در همه زمینه ها ، با تدوین تصویب برنامه های جامعه توسعه امور زنان و خانواده بر محورهای تحکیم خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توسعه و تقویت سازمانهای مردم نهاد و تعمیق باورهای دینی و اصلاح ساختار اقدام قانونی می کند .

 

 

کارشناس امور اجتماعی افزود: مهمترین مشکل خانواده ها در جامعه امروزی ، تحت آزار قرار گرفتن اعضای خانواده است و حمایت از این افراد در جهت کاهش خشونت می تواند توسط خود زنان صورت پذیرد.

 

 

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به اینکه زنان ویژگی های شخصیتی متفاوتی از مردان دارند و به دلیل شاغل نبودن بخشی از زنان می تواند در این آموزش ها برای ارتقاء سلامت روانی و فرزندان خود بسیار مفید و مثبت عمل کنند .

 

 

دارابی در پایان خاطرنشان کرد : آموزش مهارتهای ارتباطی موثر ، آموزش مهارتهای ارتباطی بدون خشونت ، آموزش قاطعیت ، آموزش تهیه طرح ایمنی ویژه افراد در معرض خشونت ، ارائه آموزش ها و اطلاعات درباره آسیب های اجتماعی و در آخر شیوه فرزند پروری و سبک های تربیت ذینی و اسلامی می تواند به سلامت روان زنان و کودکان ما با آموزش صحیح و به موقع کمک شایانی نمایید .

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است