منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۳
شناسه خبر: 255414
گروه :خبر
13940808000058_PhotoA

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که «این غیر قابل قبول» است که موضوع اصلی مذاکرات برای حل بحران سوریه سرنوشت «بشار اسد» باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دبیرکل سازمان ملل شب گذشته در نشست خبری برزیل اعلام کرد که نباید «تمام بحران سوریه و راه‌حل‎های آن به سرنوشت یک شخص(بشار اسد) وابسته باشد.»

بان کی مون افزود: تعدادی از کشورها مواضع متفاوتی در قبال اسد دارند، اما در مورد این موضوع هم تصمیم گرفته خواهد شد.

دبیرکل سازمان ملل با اشاره به اینکه «برخی کشورها» بر امکان بقای اسد در قدرت برای چند ماه پس از آغاز مرحله انتقالی تاکید دارند»، گفت: این موضوع باید در مرحله بعد مورد بحث و بررسی قرار بگیرد و درباره آن تصمیم‎گیری شود.

دو دور اول مذاکرات یوریه در روزهای 8 و 23 آبان در وین اتریش برگزار شد  و شرکت کنندگان در این دو دور بر لزوم احترام به وحدت ملی و حاکمیت سوریه تاکید کردند.

سومین دور از مذاکرات برای حل بحران سوریه قرار است فردا (جمعه) در نیویورک برگزار شود و 17 کشور از جمله ایران و عربستان سعودی در این نشست شرکت خواهند کرد.

تعدادی از کشورهای حاضر از جمله آمریکا و عربستان خواستار برکناری اسد هستند، اما کشورهایی همچون ایران و روسیه تاکید دارند که مردم سوریه خودشان باید درباره آینده سیاسی کشورشان و ماندن اسد و یا نماندن وی تصمیم بگیرند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی