منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۶
شناسه خبر: 298467
گروه :خبر
13910608000431_PhotoA

دبیرکل سازمان ملل در سفر به لبنان اعلام کرد: این نهاد از تحقق یک راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه حمایت می‌کند و راه‌حل سحرآمیز در این باره ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل در پایان سفر خود به لبنان تلاش کرد به نگرانی‌های لبنانی‌ها درباره اسکان آوارگان سوری در این کشور (لبنان) اطمینان‌بخشی کند.

بان در پاسخ به سوال روزنامه «الجمهوریه» لبنان در این باره گفت: سازمان ملل سعی نمی‌کند که آوارگان سوری و فلسطینی را در لبنان اسکان دهد و کمک به آوارگان برای بقا و ایستادگی آنها تا زمان بازگشت به کشورشان است نه اسکان دادن (دائمی) آنها.

وی افزود: سازمان ملل راه‌حلی سحرآمیز برای سوریه در اختیار ندارد؛ ما فقط به ابراز نگرانی در این باره اکتفا نمی‌کند و دلیل این امر همراهی سازمان ملل با تلاش‌ها برای یک راه‌حل سیاسی در سوریه است.

دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: اختلافات در شورای امنیت از ابتدای بحران منجر به متشنج شدن وضعیت در سوریه شد اما پس از تشکیل گروه حمایت بین‌المللی از سوریه در وین احساس کردیم که کشورهای عضو همکاری بیشتری با یکدیگر دارند و پیشرفت‌های در این زمینه دیده شد اما تا به امروز کافی نبوده است.

او افزود: آمریکا و روسیه امروز در چارچوب نشست وین با همکاری «استفان دی‌میستورا» نماینده سازمان ملل تلاش می‌کنند تا به پایه‌های مشترکی برسند اما این به زمان نیاز دارد.

دبیرکل سازمان ملل سپس چهار پیام برای ملت لبنان فرستاد که اولین آنها حمایت قدرتمند از لبنان و مردمش بود و دومین پیام اینکه لبنان الگوی منطقه در همزیستی و جمع‌گرایی خواهد بود.

اما پیام‌های سوم و چهارم درباره تاکید دوباره بر حمایت سازمان ملل از نیروهای مسلح لبنان بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان