منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: 194887
گروه :خبر

دبیر کل سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست اقداماتی ملموس و فوری از جمله بازنگری در سیاست هایش جهت حمایت و ممانعت از کشتار کودکان فلسطینی به کار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بان کی مون در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی گزارش مربوط به کودکان در درگیری های سال ۲۰۱۴، بازنگری در اقدامات اسرائیل علیه کودکان را خواستار شد.

وی ضمن ابراز نگرانی شدید از درد و رنج کودکان فلسطینی به خاطر عملیات نظامی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، گفت: من اسرائیل را به اقدامات فوری از جمله بازنگری در سیاست ها و اقدامات فعلی اش به منظور حمایت از کودکان و ممانعت از کشتار آنها و احترام به بیمارستان ها و مدارس فرا می خوانم.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، دبیر کل سازمان ملل سال گذشته را یکی از بدترین سال ها در زمینه بحران هایی دانست که کودکان در مناطق مختلف نزاع با آن درگیر بودند. بان کی مون یادآور شد: نقض جدی حقوق کودکان اهانت به انسانیت مشترک ما در آفریقای مرکزی، عراق، نیجریه، سودان جنوبی و سوریه است.

وی با اشاره به افزایش میانگین ربایش کودکان در مناطق تحت نزاع مسلحانه در سال گذشته، تصریح کرد: گروهک بوکوحرام در نیجریه و گروهک داعش در عراق و سوریه از پدیده ربایش کودکان به عنوان تاکتیکی تروریستی و در راستای هدف قرار دادن گروه های مختلف استفاده می کنند.

دبیر کل سازمان ملل ادامه داد: ماه آینده دهمین سالگرد صدور قطعنامه شماره ۱۶۱۲ شورای امنیت در زمینه نظارت و به کارگیری کودکان در عملیات نظامی را جشن خواهیم گرفت، ما جهانی را می خواهیم که در آن هیچ کودکی لباس نظامی بر تن نکند و در هیچ درگیری و جنگی شرکت نکند.

وی با اشاره به گزارش مربوط به شرایط کودکان در مناطق تحت نزاع مسلحانه گفت: این گزارش بررسی اجمالی نقض حقوق کودکان در مناطق درگیری و اتخاذ اقدامات لازم در این زمینه است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است