منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
شناسه خبر: 331675
گروه :خبر
hormoz

بانک ملی به دارندگان حساب در این بانک کارت اعتباری با سقف پنج میلیون تومان ارائه می کند که البته این میزان با توجه به گردش حساب مشتریان متفاوت خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  مجید شکوهی، مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه  پیشگامان پویا وابسته به بانک ملی ایران،  در یک نشست خبری با بیان اینکه بانک ملی در نظر دارد به دارندگان حساب در این بانک کارت اعتباری برای خرید ارائه کند، تصریح کرد: با توجه به  اتخاذ سیاست های مهار تورمی کمبود نقدینگی و کمبود تقاضا در اقتصاد ایجاد شده که در این راستا استفاده از کارت های اعتباری می تواند یکی از ابزار تحریک تقاضا باشد.

وی با بیان اینکه کارت های اعتباری  با هدف مصرف توسط اقشار میانی جامعه اعطا خواهد شد، افزود: اقشار متوسط  دارای شغل و درآمد نسبتا ثابت هستند و توان بازپرداخت اعتبار اعطایی در حد مصارف روزمره را دارند ضمن اینکه بررسی مطالبات معوق بانکی که به میزان چشمگیری افزایش یافته نشان می دهد که 90 درصد بدهی های معوق مربوط به تسهیلات کلان است و گیرندگان تسهیلات خرد عموما خوش حساب بوده اند.
مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه  پیشگامان پویا با تاکید بر اینکه هر چه گردش نقدینگی در سطح عموم جامعه بیشتر باشد توان خرید و مصرف و در نتیجه توان تولید و عرضه را افزایش خواهد داد، تصریح کرد:سهم کارت های اعتباری از تراکنشهای بانکی در ایران نیم درصد است و این در حالی است که این آمار در دنیا بیش از 30 درصد است.
شکوهی با اشاره به اینکه بانک ملی از سال 93 تصمیم گرفت که در حوزه کارت اعتباری وارد شود، و در این راستا یکی از شرکت های زیرمجموعه خود را به این کسب وکار اختصاص داد، خاطرنشان کرد:از اواسط پاییز سال گذشته در حوزه کارت اعتباری به مرحله عملیاتی رسیدم و در طول سال  94  کار را گسترش دادیم.
وی با اشاره به اینکه در حوزه کارت اعتباری مطابق با قوانین و مقررات و به طور خاص مرابحه عمل می کنیم، تاکید کرد:در صورتی که متقاضی کارت اعتباری باز پرداخت مبلغ شارژ شده در کارت را یک ماهه انجام دهد، نباید سودی پرداخت کند اما در غیر اینصورت نرخ سود 20درصد خواهد بود.
مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه  پیشگامان پویا با اشاره به اینکه در گام اول بانک ملی به افرادی که در بانک حساب جاری داشته و طی شش ماه گذشته گردش حسابی ماهانه معادل یک میلیون تومان داشتند، کارت اعتباری اختصاص خواهد داد، اضافه کرد:البته به دارندگان حساب های کوتاه مدت و قرض الحسنه که میانگین مانده حساب شان یک میلیون تومان باشد نیز کارت اعتباری ارائه خواهد شد.
شکوهی با بیان اینکه متقاضیان نباید معوقه بانکی و چک برگشتی داشته باشند، خاطرنشان کرد:افراد می توانند برای دریافت کارت اعتباری به شعب بانک ملی مراجعه کرده و یا تقاضای خود را اینترنتی ثبت کنند.
به گفته او اعتبار سنجی و مراحل دریافت کارت اعتباری فقط یک بار انجام خواهد شد و کارت حداکثر طی 15 روز به مشتری ارائه خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است