منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۱
شناسه خبر: 251325
گروه :خبر
13930827000303_PhotoA

بانک مرکزی در قالب طرح تسهیلات خرید خودرو و کارت اعتباری، ۶۷۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد، پول پرقدرت تزریق می‌کند که با توجه به ضریب فزاینده ۶.۳۴، بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومان به نقدینگی اضافه خواهد شد؛ حال، اعتبار وعده داده‌شده برای اوراق ۶۰ میلیون تومانی خرید مسکن بماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روز گذشته مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی از اختصاص حداکثر 4200 میلیارد تومان از سوی بانک مرکزی برای اجرای طرح کارت اعتباری خبر داد.

با توجه به اینکه بانک مرکزی در طرح تسهیلات خرید خودرو 2500 میلیارد تومان تخصیص می‌‌دهد، مجموع پول پرقدرتی که با احرای طرح بسته خروج از رکود به اقتصاد تزریق خواهد شد به 6700 میلیارد تومان خواهد رسید. بنابراین این رقم به حجم پایه پولی اضافه خواهد شد.

از طرف دیگر، با توجه به عدد ضریب فزاینده 6.34 (آخرین رقم اعلام شده از ضریب فزاینده در شهریور) حجم نقدینگی که بسته خروج از رکود به اقتصاد ایران اضافه اضافه می‌کند، به رقم 42 هزار و 478 میلیارد تومان می‌رسد.

بانک مرکزی حجم کل نقدینگی در پایان شهریور ماه امسال را حدود 873 هزار میلیارد تومان محاسبه کرده که با این حساب 4.8 درصد به حجم کل نقدینگی اضافه خواهد شد.

به گزارش فارس، این اتفاق در شرایطی رخ داده که حسن روحانی رئیس جمهور سال گذشته در زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس با اشاره به حفظ دستاوردهای کنترل تورمف گفته بود: بدون شک بخش مهمی از این دستاورد محصول انتظارات مثبت نسبت به آینده و اعتماد به توانایی دولت در مدیریت اقتصاد بوده است، به ویژه آنکه در این دولت به طور مشخص پایه پولی به‌عنوان خط قرمز تعیین شده و نگاه به بانک مرکزی به‌عنوان قلک دولت چنانچه در گذشته مرسوم بود، به کلی تغییر کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند