منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۴
شناسه خبر: 238093
گروه :خبر
13931227000708_PhotoA

عضو هیأت رئیسه مجلس اعلام کرد بانک صادرات موظف شد تا در اسرع وقت نسبت به تأمین مطالبات مردم از مؤسسه میزان و پرداخت آنها اقدام کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد دهقان عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص حل مشکلات میزان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه 2 هفته پیش مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با معاونین استاندار داشتند، آقای دکتر سیف رئیس بانک مرکزی در گفت‌وگوی تلفنی با یکی از نمایندگان مشهد گفت که موضوع میزان از طریق واگذاری این مؤسسه به مؤسسه مالی و اعتباری عسکریه حل شده است.

وی افزود: سیف رئیس کل بانک مرکزی 2 هفته پیش در جلسه مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با معاونان استاندار طی تماس تلفنی خبر از واگذاری مؤسسه میزان به مؤسسه مالی و اعتباری عسگریه داد.

نماینده طرقبه و چناران تصریح کرد: سیف در آن جلسه اعلام کرد که به دلیل برخی اشکالات امکان توافق با بانک صادرات برای واگذاری مؤسسه میزان با بانک وجود ندارد.

وی ادامه داد: بر همین اساس، بانک مرکزی، مؤسسه عسگریه را بر بانک صادرات ترجیح داده است.

دهقان تأکید کرد: مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی بر اساس اعلام نظر سیف در مورد واگذاری مؤسسه میزان خبررسانی کردند اما بعد از آن مؤسسه میزان به صورت کامل به بانک صادرات واگذار شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: بانک صادرات موظف شد تا در اسرع وقت نسبت به تأمین مطالبات مردم از مؤسسه میزان و پرداخت آنها اقدام کند.

وی همچنین با تأکید بر اینکه حل مشکل سپرده‌گذاران مؤسسه میزان از طریق بانک صادرات و پرداخت دیون تنها بخش اول مشکلات حل می‌شود، افزود: مشکلات مربوط به تخلفات مالی و برخی اتهامات مفاسد اقتصادی مؤسسه میزان بخش دوم مشکلات است که باید طبق قانون با متخلفان برخورد شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: استفاده از آرم قوه قضاییه و استقرار مؤسسه میزان که عمدتاً متعلق به قضات و مربوط به مؤسسات مالی بخش خصوصی بوده در واحدهای ساختمانی دادگستری یکی از خطاهای جدی است که باید به منظور حفظ حیثیت قوه قضاییه مورد توجه قرار گیرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است