منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷
شناسه خبر: 272843
گروه :خبر
13940220000755_PhotoA

روزنامه انگلیسی در گزارشی با تاکید بر آنکه بانک‌های بزرگ اروپایی از واکنش آمریکا به تبادل این بانک‌ها با ایران نگران هستند، نوشت: «آنها منتظرند که دیگران برای ارتباط با ایران ریسک کنند».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ یک روزنامه انگلیبسی از نگرانی‌های بانکهای اروپایی برای تعامل با ایران و خطر واکنش آمریکا به این تعامل خبر داده است.

گاردین در گزارشی نوشت: «بانک‌های بزرگ اروپا همچنان درباره تبادلات تجاری با ایران نگرانی دارند. تحریم‌ها برداشته شدند اما عدم قطعیت در رویکرد و موضعگیری مقامات آمریکایی سبب بی میلی بانکها برای ارائه خدمات پرداختی هستند».

این روزنامه نوشت: «یک هفته از رفع تحریمهای ایران گذشته اما بانکهای بزرگ اروپا همچنان برای مدیریت کردن ارائه خدمات پرداخت ایرانی بی میل هستند چون درباره اینکه آنها اولین بانکی باشند که با واکنش مقامات آمریکایی مواجه شوند، نگرانی دارند».

گاردین ادامه داد: «با وجود ارائه اطلاعات و راهنمایی وزارت خزانه‌داری آمریکا برای اطمینان بخشی به اروپا درباره ممکن بودن تعامل تجاری با ایران، بانکهای بزرگ اروپا همچنان احتیاط در پیش گرفته‌اند».

این رسانه انگلیسی با اشاره به دستور العمل آمریکا به بانکهای اروپایی درباره تبادلات با ایران نوشته است: «ادارات مربوط به تبعیت از تحریمها در بانکهای بزرگ مشغول بررسی راهنما و مجوز 50 صفحه‌ای دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا هستند. برخی می‌گویند متن این راهنما آنقدر پیچیده است که شاید سبب ممانعت از بازگشت تاجران به ایران شود و برخی دیگر نگران آنند که شاید راه را برای تفسیر باز بگذارد».

در ادامه گزارش هم آمده است: «روحیه عمومی آن است که صبر کنند و بگذارند که دیگران اول ریسک کنند. البته بانکهای کوچکتر یا بانکهای چین و روسیه درباره بازار آمریکا نگرانی ندارند و شاید راه را(درباره تعامل با ایران) باز کنند».

در بخش دیگری از این گزارش هم می‌خوانیم: «بانکها به طور خاص درباره تحریمهای اولیه آمریکا در ارتباط با تروریسم و نقض حقوق بشر که علیه ایران باقی است، نگرانی دارند».

در گزارش گاردین تصریح شده است: «یک بازرگان سوئیسی که هفته جاری از دو بانک بزرگ این کشور دیدن کرد، گفت که به او گفته شده این بانکها منتظر هستند تا ابتدا دیگر بانکها (در تعامل با ایران) تلاش کنند و واکنش آمریکایی‌ها را ببینند».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند