منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱
شناسه خبر: 337618
گروه :خبر
رفتارنیوز- هفته عفاف و حجاب
 

گفتگو اختصاصی با خبرنگار نشریه آوای خلیج فارس:

بانوان و دختران حرمت یادگار حضرت زهرا (س) و خون بهای شهیدان را حفظ کنند

خبرنگار نشریه آوای خلیج فارس و عضو فعال بسیج رسانه استان اظهار کرد: مسئله حجاب و عفاف از دیرباز تاکنون یکی از دغدغه های مهم دینى، فرهنگی و اجتماعی بوده که گاها مورد توجه دستگاهها و ادارات دولتی و عمومی و عموم مردم در جامعه قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سمانه کمالی باغستانی خبرنگار نشریه آوای خلیج فارس و اعضای فعال بسیج رسانه استان در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، گفت : مسئله حجاب و عفاف از دیرباز تاکنون  یکی از دغدغه های مهم دینى، فرهنگی و اجتماعی بوده که گاها مورد توجه دستگاهها و ادارات دولتی و عمومی و عموم مردم در جامعه  قرار گرفته است.

وی افزود: مسئله حجاب و عفاف از دیرباز تاکنون  یکی از دغدغه های مهم دینى، فرهنگی و اجتماعی بوده که گاها مورد توجه دستگاهها و ادارات دولتی و عمومی  و عموم مردم در جامعه قرار گرفته است .

خبرنگار آوای خلیج فارس اضافه کرد: رسانه های جمعی ازجمله رسانه های دیداری، شنیداری و گفتاری و رسانه های مکتوب مانند مجلات ، نشریات و  روزنامه ها  نقش مهمی را در ترویج یا تضعیف حجاب و عفاف دارند.
کمالی بیان کرد: مساله حجاب باید از خانواده و مدرسه شروع شود دو نهادی که  به تاثیرگذاری  آن کمترین شکی نباید داشت، اما رسانه نیز یک ابزار قدرتمند و تاثیر گذار است که نباید از آن غافل شد، همچنین آموزش حجاب از زمان خردسالی ، فرزندان ما را فهمیده و صالح بار می آورد .
وی با بیان اینکه  در دو سوره از قرآن کریم ، آیاتی راجع به حجاب آورده شده ، آیه ۳۱ سوره نور ، و آیه ۳۳ و ۵۹ سوره احزاب، یادآور شد: حجاب به عنوان یک ارزش انسانی و فریضه ای واجب بر هر زن و مرد مسلمان است که در کنار ارزش و واجب بودن به نوعی اهمیت دارد که  به فطرت بشری آدمی باز می گردد.
خبرنگار آوای خلیج فارس اظهار کرد: بانوان و دختران ما، با رعایت حجاب و پوشش اسلامی، حرمت حضرت زهرا (س) را حفظ کنند چرا که حجاب و پوشش چادر یادگار حضرت زهرا می باشد، همچنین با رعایت حجاب خون بهای شهیدان را می پردازند چرا که حفظ حجاب از وصیت شهدای اسلام است .
کمالی تصریح کرد: ضمن  تشکر و سپاس از تلاشهایی که از سوی رسانه ها  در خصوص حجاب و عفاف  تا به امروز انجام پذیرفته است، اما به نظر می رسد برای ترویج آن باید گام های بیشتری برداشته شود که این موضوع نیز خود نیازمند آسیب شناسی جدی و دقیق است.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از پوششهای سنتی  در تصاویر و فیلمها، پوشش خبری مناسب از برنامه های جشن تکلیف دختران در سراسر کشور، تهیه و انتشار ویژه نامه های جذاب برای اشاعه فرهنگ حجاب، تشکیل ستاد برنامه ریزی و اجرایی برای نهادینه کردن موضوع حجاب و عفاف در رسانه ها در جامعه، تهیه گزارشهای مستند و منتقدانه از عملکرد دستگاههای مربوط و … از جمله  مهم ترین راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه می باشد.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است