منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۹
شناسه خبر: 194232
گروه :خبر
image283411

یک کارشناس بهداشت با اشاره به مفید بودن بالش‌های صنعتی برای افراد دارای حساسیت گفت: مواد طبیعی مانند پنبه و پر مرغ به مرور دچار پوسیدگی می‌شوند و آلودگی ایجاد می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دکترعلی الماسی، درباره استفاده از بالش مناسب برای خوابیدن گفت: بالش جزء جدا نشدنی از رختخواب است و سایز آن برای افراد متفاوت باید در نظر گرفته شود.

استفاده از روبالشی با منشا گیاهی
وی افزود: جنس پارچه بالش باید منشا گیاهی و کتان باشد تا حساسیت ایجاد نکند، همچنین مواد داخل آن نیز نباید برای فرد حساسیت ایجاد کند.

این کارشناس بهداشت با بیان این‌که پشم شیشه بهترین ماده برای استفاده داخل بالش است، تاکید کرد: برخی در بالش از پنبه و پر مرغ استفاده می‌کنند حتی در بازار نیز بالش‌هایی از پر قو وجود دارد اما آستری این بالش‌ها نباید به گونه‌ای باشد که گرد و مواد از آن به بیرون نشت پیدا کند، به نظر می‌رسد پشم شیشه به دلیل دوام بیشتر و کمتر بودن ریزگردهای آن بهترین ماده برای بالش باشد.

بالش تشکیل شده از پنبه و پِر مرغ به مرور آلودگی ایجاد می‌کنند
الماسی در ادامه گفت: بالش‌های صنعتی به ویژه برای افراد دارای حساسیت معمولا بهتر از شکل سنتی آن هستند به این دلیل که مواد طبیعی مانند پنبه و پرمرغ به مرور دچار پوسیدگی می‌شوند و آلودگی ایجاد می‌کنند.

وی درباره نقش بالش در سلامتی گوش گفت: هر آلودگی در محیط ممکن است زمینه انتقال بیماری‌ها به گوش را فراهم کند وارد کردن مواد خارجی از هر طریقی پذیرفتنی نیست، بنابراین نوع بالش باید به شکلی باشد که مواد آلاینده از آن بلند نشود.

بیماری‌های ناشی از آلودگی بالش
این کارشناس بهداشت درباره بیماری‌های گوش که ممکن است از طریق بالش منتقل شود، ابراز کرد: بیماری حاد ممکن است التهاب گوش باشد که عوامل بیولوژیکی یا میکروبی متنوعی در آن نقش دارد البته آلودگی بالش ممکن است منجر به گلو درد نیز شود و همین مسئله درد گوش را به دنبال خواهد داشت.

استفاده از بالش‌ با الیاف طبیعی فقط یک سال
الماسی درباره زمان مفید استفاده از بالش اظهار کرد: استفاده از بالش صنعتی حدود یک سال کفایت می‌کند اما مواد عالی، تابع شرایط محیطی از جمله رطوبت و دما هستند پس در این زمینه بالش با مواد طبیعی باید حداقل شش ماه و حداکثر یک سال تعویض شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند