منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۳۴
شناسه خبر: 365081
گروه :خبر
139406041209497085965574

مدرس دانشگاه حاجی آبادبا بیان اینکه عده ای عزت ملت را نادیده می گیرندتا مبادا رنجش خاطر انگلیسی ها اتفاق افتد،اظهار کرد: انگلیسی ها در دشمنی خود اصلا دریغ نمی کنند و به دنبال ضربه به نظام هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد میرزاده،مدرس دانشگاه حاجی آباد  در گفتگو با خبرنگار پیارم در خصوص بازگشایی سفارت انگلیس در تهران اظهار کرد: پی گیری های اخیر عده ای برای باز گشایی مجدد سفارت انگلیس در کشور و این مقدمه چینی و حساسیت بالا منجر به سوء استفاده دولت انگلیس خواهد شد.

میرزاده با بیان اینکه عده ای عزت ملت را نادیده می گیرند و اینقدر عجله دارند که مبادا رنجش خاطر انگلیسی ها اتفاق افتد،افزود: انگلیسی ها با آن سابقه ای که در ذهن ملت دارند در دشمنی خود اصلا دریغ نمی کنند و از هر اقدامی که بتوانند کوچکترین ضربه به نظام بزنند فرو گذار نمی کنند.

میرزاده تصریح کرد: در بررسی عملکرد سابقه انگلیسی ها در کشور سابقه ای به جا مانده در هیچ مقطعی روابط دوستانه ای با ما نداشتند قطعا از پس هم نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در کشور عده ای عادت کرده اند همه چیز را چند بار تجربه کنند و اگر این تجربه هزینه های زیادی هم برای ملت داشته باشد، برایشان مهم نیست و باز هم اصرار دارند حرفشان به کرسی بنشیند.

محمد میرزاده بیان کرد: در روابط بین المللی ارتباط ها بر اساس منافع دو طرف است، آنچه منطقی است این است که مشخص شود آیا رویکرد انگلیسی ها عوض شده است و با رویکرد جدید وارد می شوند آیا قابل اعتماد هستند آیا شرایطی برای حضورشان در نظر گرفته شده و آن شرایط پذیرفته اند یا خیر آیا رفتار ما با آنها به گونه ای بوده است که تنبهه شوند .

وی افزود: نقشی که سفارت انگلیس در طراحی سناریوهای مختلف طی یک صد سال گذشته ایفا کرده، بی اعتمادی ملت ایران به انگلیس را توجیه‌پذیر می سازد و دیری نپایید که پس از انتشار اخبار بازگشایی سفارت انگلیس در ایران، اقشار مختلف مردم، از نخبگان و دانشگاهیان گرفته تا مردم عادی، واکنش نشان داده و هر قشری به فراخور میزان اطلاعات و دانسته‌های خود از نقش‌آفرینی‌های مخرب انگلیس طی سالهایی که از روابط بین دو کشور-چه قبل از انقلاب وچه بعد از انقلاب- می گذرد، از بی اعتمادی به انگلیس و هوشیاری هر چه بیشتر مسئولان در قبال لندن سخن گفته اند.

میرزاده تصریح کرد: در هر صورت انتظار مردم این نیست که عده ای در کشور اینقدر مصالحه کنند و عزت آنها را نادیده بگیرند به هر شیوه ای مجری خواسته های غربی ها باشند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد